Reklam
Reklam

EDİRNE’DE YILBAŞINDAN BU YANA 351 BİN KİŞİYE AFET EĞİTİMİ VERİLDİ

EDİRNE’DE YILBAŞINDAN BU YANA 351 BİN KİŞİYE AFET EĞİTİMİ VERİLDİ
  • 06.09.2022
Reklam

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne’de yılbaşından bu yana yaklaşık 351 bin kişiye afet eğitimi verildiğini belirtti.

Geçmiş, Eylül ayı toplantısında yaptığı konuşmada, Sivil Savunma ve Tabi Afetler Komisyonu’nun “2022 Tatbikat Yılı” çalışmaları kapsamında yararlı bir sunum hazırladığını söyledi.

Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün kentte takdire şayan çalışmalar yaptığını belirten Mehmet Geçmiş, “Edirne bazında nüfusumuza denk gelecek vaziyette yaklaşık 351 bin kişiye eğitim verilmiştir. 410 bin kişilik bir il bazında 351 bin kişiye eğitim verilmesi taktir edilecek bir durumdur.” dedi.

Edirne’nin 4. derecede deprem bölgesi olduğunu belirten Geçmiş, şunları kaydetti: “Hemen hemen toplumun %85’i %90’ı afetle ilgili eğitimlerini almış bu konuda bilgilenmiştir. Allah göstermesin böyle bir afet durumunda zararı ve can kaybını en az şekilde atlatacağımız bir il olmanın göstergesidir bu rapor. Komisyon üyelerimiz de bu konuyla ilgili ciddi çalışmalar yapmıştır. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz 14 alanda yapmış olduğu eğitimlerle bu sayıya ulaşmıştır.”

Edirne İl Genel Meclisi Sivil Savunma ve Tabi Afetler Komisyon Başkanı İsmail Aliş de afet farkındalık, yangın, hafif arama kurtarma, deprem, tahliye, toplanma, acil durum ekip, insani yardım ve psiko-sosyal destek, yangın uygulaması, TAMP/AYDES, KBRN farkındalık, afet ve acil durum mobil simülasyon tır eğitimleri verildiğini kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ