Reklam
Reklam

EKER: “BAYRAĞIMIZI, İZMİR VALİLİĞİMİZE TESLİM ETMEKTEN BÜYÜK ONUR DUYUYORUZ”

EKER: “BAYRAĞIMIZI, İZMİR VALİLİĞİMİZE TESLİM ETMEKTEN BÜYÜK ONUR DUYUYORUZ”
  • 09.09.2022
Reklam

Keşan Kaymakamlığı, Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Dumlupınar Belediyesi, Ulubey Belediyesi, Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) işbirliğinde Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen “Keşan 100. Yılda, Zafer Yolunda” projesi kapsamında Akşehir Batı Cephesi Karargahından alınan Türk bayrağı, İzmir Valiliği’ne bugün teslim etti.

Saat 14.00 sıralarında İzmir Valiliği’nde düzenlenen teslim törenine; İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, SARDOS Topluluğu Başkanı Faruk Eker ve Keşan 100.Yılda Zafer Yolunda ekibi katıldı.

“KUTSAL BAYRAĞIMIZI 650 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİREREK İZMİR VALİLİĞİMİZE TESLİM ETMEKTEN ONUR DUYUYORUZ”

Törende konuşan Eker, “Akşehir’den aldığımız kutsal bayrağımızı 650 kilometre pedal çevirerek İzmir Valiliğimize teslim etmekten büyük onur duyuyoruz. Şanlı bayrağımızı, 100 yıl önce düşman bayrağının indirildiği göndere çekilmek üzere getirdik.” dedi.

“SAHİP OLDUĞUMUZ TARİHİ VE MİLLİ DEĞERLERE SIKI SIKIYA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Daha sonra söz alan Helvacıoğlu, proje ekibin 9 gün ve 650 kilometrenin sonunda İzmir’e ulaştığını ifade ederek, şunları söyledi: “Keşan Kaymakamlığı, Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Dumlupınar Belediyesi, Ulubey Belediyesi, Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) işbirliğinde Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla düzenlediğimiz ‘Keşan 100. Yılda, Zafer Yolunda’ projemizi hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Belediyemiz ve SARDOS iş birliğinde Keşan 100. Yılda Zafer Yolunda ekibimiz ile Akşehir’den aldığımız Şanlı Bayrağımızı İzmir Vali Yardımcımız Hulusi Doğan’a teslim ediyoruz. Projemiz ile Büyük Taarruz’un 100. yılında ‘Keşan 100. Yılda, Zafer Yolunda’ projemizle Atalarımızı andık. Projemiz kapsamında Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla 9 kişi 9 gün boyunca 650 kilometre pedal çevirerek, Akşehir Batı Cephesi Karargahı’ndan aldığımız Türk Bayrağı’nı bisikletler ile cephedeki birliklerin izini takip ederek, anıt ve şehitliklerin ziyaret edilmesinin ardından, 9 Eylül’de İzmir Valiliği’ne teslim ettik. Sahip olduğumuz tarihi ve milli değerlere sıkı sıkıya sahip çıkmaya devam ediyoruz.”

“ŞANLI BAYRAĞIMIZ SONSUZA KADAR BURADA DALGALANACAK”

Mustafa Helvacıoğlu’nun ardından söz alan Hulusi Doğan ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sizlere duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ederim. Türkiye’nin en batısından bölgemize ve İzmir’imize gelerek bizleri onurlandırdınız. Şanlı bayrağımız sonsuza kadar burada dalgalanacak. Şanlı bayrağımızı güzel İzmir’imize getirdiğiniz için teşekkür ederiz.”

Konuşmaların ardından Eker, 650 kilometre boyunca taşıdıkları Türk Bayrağı’nı, Doğan’a teslim etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ