Reklam
Reklam

ENCÜMEN VE KOMİSYONLARA ÜYE SEÇİMİ YAPILACAK

ENCÜMEN VE KOMİSYONLARA ÜYE SEÇİMİ YAPILACAK
  • 05.04.2021
Reklam

Keşan Belediye Meclisinin Nisan ayı olağan toplantısı, 8 Nisan 2021 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılacak toplantı, saat 15.00’te başlayacak.

Pandemi tedbirleri kapsamında seyirci kabul edilmeyecek olan meclis toplantısı, Keşan Belediyesinin ve sitemizin sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanacak.

Toplantıda görüşülüp karara bağlanacak maddeler şöyle;

1- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. maddesi gereğince, ilk mahalli idareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere meclis birinci ve ikinci başkan vekili seçiminin yapılması.

2- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. maddesi gereğince, ilk mahalli idareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere meclis katip üye seçiminin yapılarak karara bağlanması.

3- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. maddesi gereğince, 1 (bir) yıl süre ile görev yapmak üzere encümen üye seçiminin yapılarak karara bağlanması.

4- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, 1 (bir) yıl süre ile görev yapmak üzere plan ve bütçe komisyonu üye seçiminin yapılarak karara bağlanması.

5- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, 1 (bir) yıl süre ile görev yapmak üzere İmar Komisyonu üye seçiminin yapılarak karara bağlanması.

6- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, 1 (bir) yıl süre ile görev yapmak üzere ulaşım komisyonu üye seçiminin yapılarak karara bağlanması.

7- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, 1 (bir) yıl süre ile görev yapmak üzere disiplin komisyonu üye seçiminin yapılması.

8- Belediyenin 2020 yılına ait denetim komisyonu inceleme ve araştırma raporunun okunarak meclise bilgi verilmesi.
9- Belediyenin 2020 yılına ait faaliyet raporunun görüşülerek karara bağlanması.

10- Geçmiş dönemlerde yapılan Belkoop, Atakent-1 ve Atakent-2 konutlarının yapımında uygulanan usul ve esaslar doğrultusunda, belediye mülkiyetinde bulunan 1310 ada, 3 ve 4 parseldeki 21849 m2 arsaya kooperatifleşme usulüyle yeni toplu konutlar yapılarak halkımıza sunulmak üzere, yapı projelerinin hazırlanıp hayata geçirilmesi hususuna ait komisyon raporunun görüşülerek karara bağlanması.

11- Paşayiğit Mahallesi, Çay Bayırı mevkiinde, G17A08B Pafta, 1738-1765 ve 1780 sayılı parseller üzerinde “Enerji Üretim Alanı-Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesisi Alanı (Biyokütle-BES)” olarak hazırlatılmış olan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına ait Komisyon Raporunun görüşülerek karara bağlanması.

12- İspat Cami Mahallesi, 88 ada, 1 nolu parsel onaylı imar planları içerisinde “Akaryakıt İstasyonu Alanında” kalmaktadır. Söz konusu 88 ada, 1 nolu parselin 25 metre ön bahçe çekme mesafesi, 10 metre yan ve arka çekme mesafeleri bulunmakta olup, ön bahçe çekme mesafesi 25 metre sabit kalarak yan ve arka bahçe çekme mesafelerinin 5 metreye düşürülmesine ait komisyon raporunun görüşülerek karara bağlanması.

13- İsim Belirleme Komisyonundan gelen rapor ile isim verilmesine dair yeni taleplerin görüşülerek karara bağlanması.

14- Gelibolu Caddesi, İzzetiye Mahallesi girişi Zahireciler Caddesi, şehir merkezi ve mücavir alanlarında muhtelif yollarımızın asfalt kaplama (binder+aşınma)yapılması amacıyla Tüpraş A.Ş.’den 1000 Ton Penetrasyon 50-70 bitüm alımı işi için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesinin görüşülerek karara bağlanması.

15- Belediye elinde mevcut olan memur norm kadrolarındaki (II) sayılı boş kadro değişiklik cetvelinin görüşülerek karara bağlanması.

16- Keşan Kent Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin şirket ana sözleşmesinin “Amaç ve Konusu” başlıklı 3. maddesinin tadil edilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması.

17- Dilek ve temenniler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ