Reklam
Reklam

ENEZ TARTIŞMA PLATFORMU SAHAYA İNDİ

ENEZ TARTIŞMA PLATFORMU SAHAYA İNDİ
  • 04.08.2022
Reklam

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta oluşan Enez Tartışma Platformu, sosyal medyadan sahaya indi.

İlk toplantılarını 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü Enez Ada Balık Restaurant’da yapan grup üyeleri, özellikle Enez Sahili sakinlerinin Enez’e siyasal, kültürel ve sosyal yönden ne gibi katkılarının olabileceğini araştıracak.

Toplantı çağrısını yapan Ulaş Demiray, Enez Sahili’nde 7000 civarında konut bulunduğunu, bu hesaba göre yaklaşık 25-30 bin kişinin yazlık Enez nüfusuna eklendiğini, bu kitle içerisinde eğitimleri, kariyerleri ve deneyimleri ile çok önemli bir zenginliğin oluştuğunu hatırlatarak, “Bu toplantıları halka halka genişleterek onlara erişmenin, onlardan yararlanmanın yollarını arıyoruz. Enez, ne yazık ki akılla, görgüyle, birikimle yönetilmiyor. Sahilin bu zenginliğinden yararlanmamız gerekiyor. Niteliksel özelliklerinin yanı sıra sayısal güçleri ile de Sahil sakinlerinin Enez siyasetine yer almaları ve yön vermeleri gerekiyor.” dedi.

Enez’de söz verildiği gibi doğal gaz kullanımı kısa zamanda gerçekleşecek olursa Enez Sahil Konutları’nın özellikle oksijen bolluğu nedeniyle, sağlık açısından da bir tercih nedeni olacağını hatırlatan Demiray, “Enez Sahili’nde yaşayanlar sadece evlerinin yolu, sahilde şezlong, şemsiye adaletsizliği gibi lokal sorunlar yerine daha global konu ve sorunlar konusunda tepki ve gayret sergilemeli, öncelikle de ikametlerini Enez’e aldırarak, bu tür toplantılara katılarak, çevrelerindeki deneyimli, birikimli insanları bu platforma taşıyarak bu konudaki samimiyetlerini ve iyi niyetlerini göstermelidirler.” şeklinde konuştu.

Grup üyelerinin yaptıkları bu ilk toplantıda, genel anlamda neler yapılabileceğinin yanı sıra sahil kesiminin ayrı bir muhtarlık olarak Enez’e bağlanması konusundaki düşünceler değerlendirildi. Bu konuda, sonraki toplantılarda ve sosyal medyada olumlu/olumsuz yaklaşımların daha geniş olarak tartışılması ve olumlu görülürse bir imza kampanyası başlatılması üzerinde duruldu.

Toplantıda, her haneden en az bir kişinin ikametgahını Enez’e aldırmasının hem belediye gelirleri açısından hem de siyasi açıdan sahil sakinlerinin ciddiye alınmasını sağlayacağı noktasında hemen hemen herkes fikir birliğine vardı.

Toplantıda ayrıca Enez Belediyesinin sahilde en az 2 ambulans satın alarak ya da sezon boyunca kiralayarak hizmet vermesi gerektiği hep birlikte dile getirildi.

Toplantıların sezon sonuna kadar sık aralıklarla süreceği öğrenildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ