Reklam
Reklam

ENEZ’DE SAKİN ŞEHİR SÜRECİ BAŞLADI

ENEZ’DE SAKİN ŞEHİR SÜRECİ BAŞLADI
  • 15.10.2021
Reklam

14 Ekim 2021 tarihinde Enez’de tarihi bir toplantı gerçekleşti. Geniş bir katılımla yapılan toplantıda, CİTTA SLOW-SAKİN ŞEHİR kavramının Enez için uygulanabilirliği ve olası faydaları tartışıldı.

Enez Belediye Meclisi Salonu’nda yapılan toplantının başında Citta-Slow tanıtım videosu izlendi. Toplantıyı yöneten Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği Başkanı İsmet Esengin’in Sakin Şehir kavramı ve Enez için uygulanabilirliği konusundaki sunumundan sonra Trakya Üniversitesi öğretim görevlisi ve Turizm Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Gönenç Güler, Cittaslow kavramının ana amacının kentte yaşam kalitesinin artırılması olduğunu anlatan bir konuşma yaptı.

Toplantıda söz alan Ulaş Demiray, Ali Mercanoğlu, Osman Gülcan, Savaş Gündoğdu, Vedat Avcu ve Ahmet Meriç görüşlerini bildirdi. Daha sonra CittaSlow çalışmalarının Enez’de başlanması ve sürdürülmesi konusunda yapılan eğilim yoklamasında tüm katılımcılar ‘Evet’ oyu kullandı.

Toplantının sonunda CittaSlow ön çalışmalarının Enez Belediye Başkanlığı, Enez Kaymakamlığı, Siyasi Parti Temsilcileri ve STK temsilcilerinin katılımı ile bir çalışma grubu oluşturulmasına ve Çalışma Grubu’nun çalışmalarını Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği Başkanlığında sürdürmesine karar verildi.

Toplantıya; Enez Belediye Başkanlığı ve Enez Kaymakamlığı temsilcilerinin yanında, AK Parti CHP, İYİ Parti ve MHP Enez  İlçe Başkanları ile AK Parti ve CHP Kadın Kolları Başkanları, mahalle muhtarları, bazı kamu kurum temsilcileri, Kartopu Derneği, Doğa-Der ve Enez Avcılık Atıcılık Sporları Derneği Başkanları ve yöneticileri ile çok sayıda Enez gönüllüsü katıldı.

Toplantı, SAKİN ŞEHİR SÜRECİ’nin başlangıcı olması dilekleri ile sona erdi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ