Reklam
Reklam

KILINÇ: “BİZLERİ DEĞİL, VATANDAŞI CEZALANDIRIYORSUNUZ”

KILINÇ: “BİZLERİ DEĞİL, VATANDAŞI CEZALANDIRIYORSUNUZ”
  • 06.09.2019
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediyesinin, 7.5 kilometre yol yapımı için İller Bankasından kullanmak istediği kredi talebine karşın Meclis’ten gelen red oyunu eleştirdi.

Keşan Belediyesinin Eylül ayı Meclis toplantısında 6. gündem maddesi olan, “İlçemizin Muhtelif Cadde ve Sokaklarında Asfalt, Yol,  Kaldırım işi için İller Bankası (İlbank) A.Ş. kredi alınması ve Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi.” CHP ve İYİ Parti gruplarının red oyu ile Meclis’ten geçmedi.

KILINÇ: “YAPMAK İSTEDİKLERİMİZE ENGEL OLAMAYACAKSINIZ”

“Keşan’ı kaderine terk ettikleri gibi bizlerin de çalışmasına izin verilmiyor.” diyerek sözlerine başlayan Kılınç şunları söyledi: “Çoğunluk olmayınca Belediye Meclisi’nin başkana vermesi gereken yetkiler verilmiyor. Bizler Keşan halkının yararına olacak 7.5 kilometrelik yolları asfaltlamak ve kaldırım çalışmalarını hızlı bir şekilde başlatmak için İller Bankası kredisi kullanmak istedik. Ancak Meclis Başkana yetki vermedi. Biz Keşan’a hizmet için seçildik. Keşan’da yaşayan her vatandaşımız bizlere hizmet etmemiz için oy verdi. Partizanlık yapmıyor, Keşan’ın yararına projeler ortaya koyuyoruz. Yapılacak her güzel projede red oyu kullanmakla bir yere varamazsınız. Hizmet için geldiyseniz oturduğunuz koltuklarda kalıcı olmadığınızı bilip ona göre hareket etmelisiniz. Kaderine terk ettiğiniz Keşan’ı toparlamak için bizler var gücümüzle çalışıyoruz. Yapmak istediklerimize siz engel olamayacaksınız. Bizim Keşan için kaybedecek vaktimiz yok. Bizim Keşan’a sözümüz var. İvedilikle Keşan’ın yollarını AK Belediyecilik yapacak.”

“BİZLERİ DEĞİL VATANDAŞI CEZALANDIRIYORSUNUZ”

“Halk artık sözde siyaset değil hizmet istiyor.” şeklinde konuşan Gürcan Kılınç, şöyle devam etti: “Halkı kandırmaktan vazgeçin. Halk artık sözde siyaset değil, hizmet istiyor. Vatandaş Keşan’ın yolları yapılsın istiyor. İller Bankası’ndan Keşan’ın yolları için 5.5 milyon TL’lik kredi talebimiz olacaktı ve bu kredi ile 7.5 kilometrelik yol ve kaldırım çalışması ile vatandaş hak ettiği yollara kavuşacaktı. 30 Milyon TL’lik İller Bankası kredisi ile Belediye hizmet binası yaptınız, şimdi bu bina kime hizmet ediyor. 5.5 milyon TL’lik Keşan’ın acil ihtiyacı olan yol kredisini onaylamayarak bizleri değil vatandaşı cezalandırıyorsunuz. Sizin verdiğiniz bu red oyu halkın isteklerini geri çevirmektir. Yolların yapımını geciktiriyorsunuz. Biz Keşan’ın ve Keşanlının hakkını sonuna kadar savunmak için elimizden gelen tüm gayret ve çabayı göstereceğiz.”

“DEVLETİMİZİN VE HALKIMIZIN DESTEĞİ İLE HER ŞEYİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Kılınç, “AK Belediyecilikte; çalışsam da olur çalışmasam da gibi bir mantık yok. Meclis’te söylediğiniz gibi; belediyenin imkanları ile bu yollar yapılabiliyordu da neden şimdiye kadar yapmadınız? Laf oyunları ile halkı kandırmaktan vazgeçin. Devletimizin ve Halkımızın desteği ile her şeyin üstesinden geleceğiz. Biz bu yolları siz izin vermeseniz de yapacağız. Kazanan Keşan olsun.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ