Reklam
Reklam

ENEZ’DE ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI BAŞLADI

ENEZ’DE ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI BAŞLADI
  • 11.09.2019
Reklam

Bu yıl Enez’de 3.sü düzenlenen Enez Kaymakamlığı Uluslararası Açık Satranç Turnuvası başladı.

İstanbul Üniversitesi Profesör Dr. Nazım Terzioğlu Kültür ve Eğitim Tesislerinde gerçekleştirilen turnuva dün saat 16.00’da düzenlenen açılış kokteyli ile başlarken, kokteylde açılış konuşmasını Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer yaptı.

Kaymakam Tuncer, şunları ifade etti: “Sizlerle üçüncü defa güzel Enez’imizde bir araya gelmek çok anlamlı. Artık bu turnuvanın gelenekselleştiğini görmek, bana ve bu yola beraber çıktığımız çalışma arkadaşlarıma gurur veriyor. Satrancın büyüsü insana bir kez bulaştı mı, bir daha kurtulamaz. Bu yüzden de yüzyıllardır eskimiyor, her yaşa ve her millete hitap ediyor. Bu yüzden, biz anne babalar, çocuklarımızı turnuvalara götürüyor, ter döküyoruz. Enez’deki hem genç ve taze hem de iddialı bu turnuva ile biz de satrancın her yerde ve her şartta oynanabilen ve ömür boyu yanımızda olan, bize eşlik eden, eşsiz bir spor olduğunu vurguluyoruz. Enez’in eşsiz denizi, Kuş Cenneti Gala Gölü ve 8500 yıllık tarihini satranç severler ile buluşturmak bizim için tarifsiz mutluluk.

Sizlerle bu güzel organizasyonda buluşma imkanı sağlayan ev sahibimiz İstanbul Üniversitesi Rektörü Mahmut Ak’a ve tüm personeline, Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay’a, işbirliği için Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç’e, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Edirne Valisi Ekrem Canalp’a, çalışma arkadaşlarıma ve hakemlerimize teşekkür ediyorum. Bu uluslararası renkli turnuvada tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Hayırlı olsun.”

Kokteylin ardından Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer ve Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç‘in temsili açılış hamlesi ile turnuva başladı. Başkan Günenç, turnuvaya katılan tüm sporculara başarı diledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ