Reklam
Reklam

ENGELLİ BİREYLERİN AİLELERİ: “GÖSTERİŞ İÇİN YAPILAN ETKİNLİKTE YER ALMAYACAĞIZ!”

ENGELLİ BİREYLERİN AİLELERİ: “GÖSTERİŞ İÇİN YAPILAN ETKİNLİKTE YER ALMAYACAĞIZ!”
  • 09.05.2022
Reklam

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle, Keşan’da düzenlenecek farkındalık programına, bazı engelli velilerinden tepki geldi.

Yarın saat 10.30’da gerçekleştirilecek farkındalık yürüyüşü ile başlayan programa davet edildiklerini belirten bazı engelli bireylerin aileleri, yürüyüşe katılmayacaklarını söyledi.

Geçmiş yıllarda Keşan Halk Eğitimi Merkezinde engelli bireyler için kurs açıldığını ve sosyalleşmenin sağlandığını kaydeden engelli bireylerin aileleri, şunları dile getirdi: “Ancak bu yıl kursu kapattılar ve çocuklarımızı sosyalleşmeden mahrum edip, eve kapanmalarına neden oldular. Tek aktiviteleri bu kurstu. Ancak engelli bireylerle vakit geçirmek yerine, çaylı mamalı kursları tercih ettiler! Şimdi de yarın (10 Mayıs Salı) gerçekleştirilecek yürüyüşe davet ediyorlar. Sadece 10-16 Mayıs tarihleri arasında yılda bir hafta gösteriş için yapılan etkinliklerde yer almayacağız! Şovlarına malzeme olmayacağız.”

Engelli bireylerin aileleri ayrıca, Keşan Halk Eğitimi Merkezindeki engelli bireylere yönelik kursun yeniden açılması için ilgilileri göreve davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ