Reklam
Reklam

ENTÜBE OLDU, 18 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI

ENTÜBE OLDU, 18 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI
  • 17.05.2021
Reklam

Keşanlı hemşehrimiz 50 yaşındaki Emine Şahin, yakalandığı COVID-19 hastalığını yenerek, 50 gün sonra bugün, Keşan Devlet Hastanesi’nden taburcu olarak, evine ve ailesine kavuştu.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de tehdidi altına olan COVID-19 hastalığına yakalanan Şahin, hem doktorların çabası hem de azmi ile yeniden normal yaşamına geri döndü.

Emine Şahin, 29 Mart 2021 tarihinde COVID-19 testinin Pozitif çıkması nedeniyle Uzunköprü KYK’da karantina altına alındı. 5 gün sonra 3 Nisan’da nefes alma güçlüğü nedeniyle yurttan Uzunköprü Devlet Hastanesine kaldırılan Emine Şahin, verilen surumun ardından aynı gün tekrar yurda gönderildi. Ancak Şahin, ertesi gün yani 4 Nisan’da yeniden fenalaşması nedeniyle önce Uzunköprü Devlet Hastanesine kaldırıldı, aynı gün Keşan Devlet Hastanesine sevk edildi. Emine Şahin, 5 Nisan’da ise Keşan Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine alınarak, tedavisine burada devam edildi. 14 Nisan’da ağırlaşarak entübe olan Şahin, ölümle yaşam arasında mücadele verdi. Doktor ve hemşirelerin mücadelesi ve azmiyle Emine Şahin, 19 Nisan’da entübeden çıktı. Şahin, 18 gün süren yoğun bakım tedavisinin ardından ise 23 Nisan’da servise alındı. Ramazan Bayramını da hastaneden geçiren Emine Şahin, bugün Keşan Devlet Hastanesinden taburcu oldu.

 

Emine Şahin’e tedavisi boyunca ise eşi Ercan Şahin refakat etti. Hastanedeki odasında eşini hiç yalnız bırakmayan Ercan Şahin, bugünde tekerlekli sandalye ile eşini hastane kapısına kadar yürüttü ve sonrasında eve götürdü.

Emine Şahin’i evde ise kızı İzel ile oğlu Berkant pastayla karşıladı. 50 gün sonra annelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan İzel ve Berkant, duygu dolu anlar yaşadı.

Emine Şahin, başta Keşan Devlet Hastanesi Başhekimi Recep Vural olmak üzere Anestezi Uzmanı Doktor Erhan Aşkın, Göğüs Hastalıkları Uzm. Doktor Mustafa Harun Uğan, yoğun bakım ve servis hemşirelerine, tüm sağlık çalışanlarına, kendisine büyük estek olan eşi Ercan Şahin’e ve tüm ailesi ile dualarını esirgemeyen sevenlerine teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ