Reklam
Reklam

EŞME VE YILMAZ: “MÜZEDE ÇANAKKALE SAVAŞI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMAYI BİZ YAPABİLİRİZ”

EŞME VE YILMAZ: “MÜZEDE ÇANAKKALE SAVAŞI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMAYI BİZ YAPABİLİRİZ”
  • 07.08.2020
Reklam

10 yıldır, Tekirdağ’dan 57. Alay Şehitliğine yürüyen 27. Alay temsili komutanı ve Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) Başkanı Hakan Eşme ile 57. Alay temsili komutanı ve yürüyüş koordinatörü Hikmet Selim Yılmaz, dün, Keşan Kent Müzesi’ni ziyaret etti.

Yılmaz ve Eşme, böyle bir müzenin kentin tarihinin yaşatılması anlamında çok önemli olduğunu belirterek, bu çalışmayı başlatan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, müze koordinatörü Aslı Avcı ve müze personeline teşekkür etti.

“Bizler de elimizdeki materyallerle 27. ve 57. Alay ruhunun bu müzede yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda her türlü desteği vereceğiz.” diyen temsili komutanlar, Çelebi köyünde yapılması planlanan liyakat anıtının bir örneğinin müzede de yer alabileceğini söyledi ve “Biz üzerimize düşecek her türlü görevi yapmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı da, “57.ve 27. Alay adına gerçekleştirdiğiniz ziyaret bizleri mutlu etti. Vereceğiniz destek bizim için çok değerli. Projenin ilerleyen aşamalarında tekrar bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağız.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ