Reklam
Reklam

ESTAB, TURİZM GELİŞTİRME ALTYAPI PLANLARINI HAZIRLIYOR

ESTAB, TURİZM GELİŞTİRME ALTYAPI PLANLARINI HAZIRLIYOR
  • 21.10.2019
Reklam

Edirne Saros Turizm Altyapı Birliği (ESTAB) Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman, Keşan, İpsala ve Enez’in Turizm Altyapı Geliştirme Planları ile ilgili bilgi verdi.

Planla ilgili hazırlıkların başladığını kaydeden Paçaman, planlamalarda ‘turizm kentleri’ mantığında olduğu gibi potansiyeli olan alanlarda turizmin geliştirilmesi için çalışmalar yapılacağını söyledi.

Süleyman Gürsel Paçaman, şunları ifade etti: “Bölgelerdeki alternatif turizm türlerinin gelişiminin yakın çevredeki diğer kültürel ve doğal değerlerle de ilişkilendirilmesi sağlanacaktır.

Bu doğrultuda Keşan, İpsala, Enez bölgesini kapsayan, belli temalar çerçevesinde turizmin gelişiminin planlanması hedeflenerek ‘Saros Tematik Turizm Haritası’hazırlamış bulunuyoruz.

Haritamızda Keşan’dan Yayla’ya, Enez’den İpsala’ya bölgemizdeki alternatif turizm alanlarını potansiyeline uygun tematik görseller ile besleyerek tanıtmayı hedefledik. Haritamızı hazırlayıp ilk baskısını almış bulunuyoruz. Ayrıca harita www.estab.gov.tr internet sitemizden, dijital ortamda görüntülenebilmektedir. Yakın zamanda bölgemizdeki konaklama işletmelerine, ilgili kurum ve kuruluşlara dağıtımını yapacağız.”

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ