Reklam
Reklam

EV ALIRKEN, SAHİLİ DE ALMIŞ GİBİ DAVRANIYORLAR…

EV ALIRKEN, SAHİLİ DE ALMIŞ GİBİ DAVRANIYORLAR…
  • 12.08.2020
Reklam

Büyükevren-Gülçavuş sahilleri arasında kalan kıyı şeridinin, sahilde bulunan site sakinlerinin işgali altında olduğu öne sürüldü.

Halka açık bir alanın, sanki devletten kiralayıp, vergisini ödermişçesine sahiplenen site sakinleri, sahilin işletmecisi gibi hareket ediyor.

Site sakinleri, kıyı ve kumsal kendilerine aitmiş gibi şezlong ve şemsiye yerleştirirken, gün bitiminde de kilitleyip kimseyi sokmadığı görüldü. Her sitenin kullanım alanı ve şemsiye renkleri özel olarak belirlenirken, böylece kendilerini ait fiili alan oluşturdukları gözlemlendi.

Yaklaşık 1 kilometrelik alanı gasp eden site sakinleri, sahile gelen kampçılara ve günübirlikçilere çeşitli bahanelerle baskı yaptığı hatta kovduğu öğrenilirken, koyu ve sahili sahiplendiği iddia edildi.

Uzun bir sahile yayılan site sakinlerinin, şezlong ve şemsiyelerine karşın; günübirlikçiler, yerel halk ve kampçılar, küçük bir alana sıkışarak, kumasalı kullanıp denize girebildiği görüldü.

Yasaya aykırı olduğu iddia edilen bu durum için ilgililer göreve davet edildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Musat balkan dedi ki:

    Ayni sikinti enez sahilleri icinde gecerli.buradaki yazlikcilarda sahili parsellemis durumdalar.her yere sabit semsiye ve sezlonglarini birakmislar.semsiye acmaya yer yok.selamlar

YORUM YAZ