Reklam
Reklam

EVLERİNE GÖTÜRMESİ YASALMIŞ…

EVLERİNE GÖTÜRMESİ YASALMIŞ…
  • 30.06.2019
Reklam

Bugün yayımladığım ‘Devletin malı deniz, yemeyen keriz’ başlıklı haberler ilgili, hem ilgili aracın şoföründen hem Orman İşletme personelinden hem de bazı vatandaşlardan tepki yağdı.

Haberde, Keşan Orman İşletme Müdürlüğüne ait resmi plakalı aracın mesai saatleri dışında ikametinde görülmesine verilen tepkiyi dile getirmiş ve bu konuda duyarlı olmaya davet etmiştim.

Haberde ayrıca, hafta sonları da dahil olmak üzere mesai saatleri dışında resmi plakalı aracı mülkiyet bahçesinde gören vatandaşlar, “Bu durum kötü bir örnek oluşturuyor. Vatandaşın vergileri ile alınan, yine yakıt giderleri vatandaşın vergileriyle karşılanan bu tür araçların kişilerin özel aracı gibi kullanmasını kabullenemiyoruz. Resmen, ‘Devletin malı deniz, yemeyen keriz.’ Atasözünü anımsatıyor ve keriz yerine konulmak istemiyoruz.” şeklinde tepkilerini dile getirmiştim.

Haberin yayımlanmasının ardından başta kurum aracının şoförü N.C. olmak üzere bazı personel ve vatandaşlardan olmak üzere 7 kişi tepki gösterdi.

Haberin araştırılmadan yazıldığı belirtilerek, yaz döneminde 7/24 görevli olan Orman İşletme Müdürlüğü personelinin kurum araçlarını ikametlerine götürmelerinin yasal olduğu kaydedildi.

Ayrıca yaz aylarında kaçak kesim ve yangın ihbarlarının fazla olduğu ve bir aracın sürekli şoförü ile birlikte nöbet tuttuğu kaydedildi.

İnternet gazetemizin WhatsaApp hattına gelen bu bilgiyi haber yaparak, kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğimiz için özür dileriz.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ