Reklam
Reklam

FEN LİSESİ YAPILACAK ALAN OYBİRLİĞİ İLE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA TAHSİS EDİLDİ

FEN LİSESİ YAPILACAK ALAN OYBİRLİĞİ İLE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA TAHSİS EDİLDİ
  • 24.06.2022
Reklam

Keşan Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı, bugün saat 11.00’de yapıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılan toplantı, Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda; Meclis üyeleri Nehir Gergin, Feridun Tümer, Özlem Uybaş, Süleyman Gürsel Paçaman, Volkan Erkan, Hakan Gürel, Erhan Engin, Mithat Bulut, Olcay Soran ve Abdi Kıyakoğlu mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.

Toplantıda ilk olarak “Mülkiyeti Belediyemize ait olan 1319 ada 1 parselde kayıtlı taşınmazın Ortaöğretim Alanı olarak Milli Eğitim Bakanlığına 25 yıllığına ücretsiz olarak tahsis edilmesinin Meclisçe ele alınması.” maddesi görüşüldü.

Madde ile ilgili Emlak İstimlak Müdürü Ahmet Yaşar’ın bilgi vermesinin ardından konuşan Mustafa Helvacıoğlu, tüm alanları Keşan’ın faydasına yönelik kullandıklarını belirterek, Keşan’a iyi bir fen lisesi kazandıracaklarını, artılarının olacağını söyledi.

CHP Grup Sözcüsü Yüksel Alioğlu, mecliste oylanmadan toplu taşımada uygulanan zamma dikkat çekti. Akaryakıt fiyatlarındaki artış göz önüne alındığında toplu taşıma ücretlerine yapılan zammı makul karşıladıklarını ancak mecliste oylanmadan uygulamaya başlanmasını eleştirdi ve bunda Keşan Belediyesinin bir denetim zafiyeti olduğunu vurguladı.

Grup sözcülerinin görüş bildirmesinin ardından yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

Meclis daha sonra “S.S. 25 No.lu Şehir İçi Keşan Mot. Taş. Kooperatifi ve S.S. 129 No.lu Paşayiğit Taş. Kooperatifi şehir içi ulaşım zam taleplerine ait Plan ve Bütçe Komisyon Raporunun Meclisçe ele alınması” maddesini görüştü.

Madde ile ilgili Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Savaş Yiğit’in bilgilendirmesinin ardından söz alan Mustafa Helvacıoğlu, “Minibüsçü esnafımızın fiyat güncellemesi ile ilgili dilekçeleri üzerine komisyonumuz titizlikle çalıştı. Kimse vatandaşımızın zarar etmesini istemez. Orta yolu bularak bir güncelleme yapıldı. Komisyonumuzun kararına saygı duyuyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.

Grup sözcülerinin görüşlerini bildirmesinin ardından komisyon kararı oy birliği ile kabul edildi.

Komisyon kararına göre S.S. 25 Nolu Keşan Şehir İçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Ücret Tarifesi sivil 4,50 TL’den 7 TL, öğrenci 3,25 TL’den 5 TL, S.S. 129 Nolu Paşayiğit Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Ücret Tarifesi sivil 8 TL’den 11 TL, öğrenci ise 6 TL’den 8 TL olarak güncellendi.

Toplantıda son olarak görüşülen “Belediyemize dilekçe ile başvuruda bulunan S.S. 99 Nolu Öz İzzetiyeMot. Taş. Koop.`nin şehir içi ulaşım zam taleplerinin Meclisçe ele alınmasıdır.” maddesi ise Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ