Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “2021’DE BİTİRİLECEKTİ, 2022’YE GELDİK ORTADA BİR ÇALIŞMA YOK”

GAYTANCIOĞLU: “2021’DE BİTİRİLECEKTİ, 2022’YE GELDİK ORTADA BİR ÇALIŞMA YOK”
  • 04.04.2022
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada, Keşan – Enez kara yolunun durumuna değinerek, “Sözde, 2018’de yenileme çalışmalarına başlanmış ve 2021’de bitirilecekti. Geldik 2022’ye, artık ortada bir çalışma da yok.” dedi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, TBMM Genel Kurulunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaz geliyor, Türkiye’nin her yerinden misafirlerimiz, dünyanın en güzel denizlerinden olan ve AKP’nin yok etmeye çalıştığı Saros Körfezi’mize dinlenmek için gelecekler.

Gelin görün ki Saros kıyılarına ulaşımı sağlayan ana bağlantı yolu olan Keşan-Enez kara yolu hâlâ kağnı yolu gibi. Sözde, 2018’de yenileme çalışmalarına başlanmış ve 2021’de bitirilecekti. Geldik 2022’ye, artık ortada bir çalışma yok.”

Yaz aylarında ortalama 300 bin vatandaşın bu yolu kullandığına dikkat çeken Gaytancıoğlu, “Bir ilçenin ülkeye bağlandığı yol ancak bu kadar kötü olabilir. AKP milletvekillerinden Genel Başkanına kadar Keşan-Enez kara yolunu kullanıp ‘Bu yolun standartları yerindedir. Vatandaşın canını, malını tehlikeye atmıyor.’ diyebilen varsa söylesin.

Keşan-Enez kara yolunun durumu utanç vesikasıdır, bu vesika da AKP’nin boynunda asılı durmaktadır. AKP bu vesikadan rahatsız olmayabilir ama biz vatandaşımızın can ve mal güvenliğinden endişeliyiz ve bir an önce yolun düzeltilmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ