Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

GAYTANCIOĞLU, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLADI
  • 29.08.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gaytancıoğlu, mesajında şunları ifade etti: “30 Ağustos 1922, büyük zaferler kazanmış ulusumuzun bu toprakların ebedi sahibi olduğunun tescil edildiği, daha önceki zaferlerimizi de anlamlı kılan tarihtir. Bu büyük zaferin komutanı Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnetimiz ve sevgimiz hiç bitmeyecektir.

Ulusumuz büyük bir yokluk içinde 30 Ağustos 1922’de zafere giderken buna karşı duran ve Yunanın zaferini isteyenler elbet olmuştu. Bugün de ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyenler ve bu hainlere sempati ile bakanlar vardır. Damat Ferit artığı bu kişilerin içinde yaşadığımız dönemden güç alarak yaptıklarının ne bizim ne ulusumuzun gözünde değeri vardır.

Tarih bilmez, Atatürk sevmez hain ve cahillere karşı 30 Ağustos ruhuyla, Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk devrimlerine bağlı kalarak ülkemizi ileriye güçlü bir biçimde taşıyacağız.

Zaferler ancak büyük komutanlarla olur. Türk ulusu bu zaferi tarihin gördüğü en büyük komutanlardan biri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasıyla kazanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, ömrü cephede geçen bir asker olarak savaş meydanlarında Gazi, mareşal ve başkomutan olmuştur.

30 Ağustos zaferi, 9 Eylül’de düşmanın İzmir’de denize dökülmesiyle askeri olarak tamamlanmıştır. Ancak, unutulmamalıdır ki Atatürk devrimleri, 30 Ağustos gibi zaferler kalıcı olsun, bir daha böyle bir mücadele vermek zorunda kalmayalım, diye yapılmıştır.

Ulusumuzun ve ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken; Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ