Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “AKP İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DAHA BÜYÜK BİR FELAKET”

GAYTANCIOĞLU: “AKP İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DAHA BÜYÜK BİR FELAKET”
  • 13.01.2022
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada, “Çiftçimiz AKP’nin elektrik ve mazota yaptığı zamlarla âdeta ölümü bekler duruma getirilmiştir. Hititler’den bu yana, bu topraklar, AKP gibi tarıma ve çiftçiye düşman bir yönetim görmemiştir. ‘Çiftçi tarlasına gübre atamıyor’ diyorduk ama bu elektrik fiyatlarıyla sulama da yapamayacak.” dedi.

Uygulanan elektrik ve mazot fiyatlarıyla çiftçinin tarlasını sulayamayacağını ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, AK Parti iktidarını “Susuz Yaz” filmindeki Erol Taş’a benzeterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yaz iklim değişiminden çok tarlaları AKP susuz bırakacaktır. İklim değişikliğinden daha büyük bir felaketsiniz. ‘Susuz Yaz’ filmindeki rahmetli Erol Taş iktidar olsa aynı AKP olurdu.”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, AK Parti’nin her alandaki gerici politikalarını tarımda cilalı taş devrine götürdüğünü söyledi ve geldiğimiz durumda AK Parti’nin cilalarının döküldüğünü belirtti. Doç. Dr. Gaytancıoğlu sözlerini, “AKP’nin eğitimden kültüre, bilime, her alanda gerici politikalarını biliyor, görüyor, yaşıyorduk. Cilası dökülmüş AKP iktidarında, tarımda gericiliğin devrimini yaparak Cilalı Taş Devri’ne dönüyoruz.

Çiftçimiz bu fiyatlarla tohum ve ilaç alamaz, tarlasına gübre atamaz, sulama yapamaz durumdadır. Hepsini ucuzlatın ama öncelikle tarımda kullanılan mazot ve elektriği ucuzlatın, bunlardan vergi almayın, gübreyi sübvanse edin.” şeklinde tamamladı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ