Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “AKP SÖZ VERDİĞİ STADI UNUTTU BİZ UNUTMADIK”

GAYTANCIOĞLU: “AKP SÖZ VERDİĞİ STADI UNUTTU BİZ UNUTMADIK”
  • 26.04.2022
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de kabul edilen “Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu”nun görüşmeleri sırasında “Edirne’ye söz verdiğiniz 22 bin kişilik stadyum nerede?” diye sordu.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Nerede Atatürk stadı varsa hepsinin ismini değiştirdiniz, çoğunu ‘arena’ yaptınız. Nedense Edirne’ye söz verdiğiniz 22 bin kişilik stadı yapmadınız.

Artık mahalle aralarından sporcu, futbolcu çıkmıyor çünkü bütün mahalle aralarını dümdüz yaptınız, her yer betonlaştı. Köyler arası futbol turnuvaları düzenlenirdi; köy kalmadı, turnuvalar bitti. Futbol Federasyonunun başına tüpçü geldi, inşaatçı geldi; kısacası, futbolla ilgisi olmayan kişileri getirdiniz. Kaliteli yabancılar yerine emekliliği gelmiş yabancıları getirdiniz.

Okullarda beden eğitimi dersleri yetersiz. Beden eğitimi öğretmenleri işsiz; çoğunluğu ya polis oluyor ya güvenlik görevlisi oluyor.

Genç oyuncu çıkmıyor, çıkana da sahip çıkılmıyor. Eğer, Almancılar olmasa, genç futbolcuları Millî Takım’da bile oynatamayacağız. Hele hele amatör sporlar iyice öldü.

AKP futbolda inanın belediye spordur yani başka bir icraatınız yok. Seyircisiz, kamu kaynaklarıyla büyütülen ve sonunda birilerine devredilen kulüpler.

Hele hele lig maçları naklen yayınlanıyor ya, maçlar başlamadan önce İstiklal Marşımız okunuyor ya, o zaman kahroluyorum; neden? İstiklal Marşı’nı söylüyoruz gururla ama İstiklal Marşı’nı sadece hakemler mırıldanıyor, 11 yabancı futbolcu İstiklal Marşı’nı da bilmiyor; futbolu bu hâle getirdiniz. Katar’daki Dünya Kupası’na keşke polisleri değil, A Millî Takımı gönderebilseydik.

Evet, tamamen bir başarısızlık hikâyeniz var. Yirmi yılda tüm spor branşlarının geleceğini mahvettiniz. Ne genç oyuncu çıkıyor ne de başarılar elde edebiliyoruz. Ne UEFA’da varız, ne Şampiyon Kulüpler Kupası’nda varız; hiçbir yerde yokuz. Gençler çıkmıyor, kimse spora yönelmiyor.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ