Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “AKP’NİN HEDEFİNDE TÜRK HAVA KURUMU VAR”

GAYTANCIOĞLU: “AKP’NİN HEDEFİNDE TÜRK HAVA KURUMU VAR”
  • 14.03.2022
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Türk Hava Kurumunun batırılmak istendiğini öne sürdü.

AK Parti’nin cumhuriyet kurumlarına kininden dolayı Türk Hava Kurumunu da yok etmek istediğini ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, yapılan uygulamalar ve kayyum atamalarıyla Kurumun çalışamaz hale getirildiğini belirtti.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu basın açıklamasında şunları söyledi: “İcazetle kurulduğu için olsa gerek kayyumperverliği dillere destan AKP, Türk Hava Kurumunu da kayyum eliyle batırmak istiyor.

Türk Hava Kurumuna kayyum atamayı biliyorsunuz, ayağa kaldıracak adımları atmıyorsunuz.

Sırf Türk Hava Kurumu adından nefret ettiğiniz için uçaklarını çürüttünüz, ormanlarımızın yanışını izlediniz.

Şimdi, kurban derisi toplamasının önüne geçmeye çalışıyorsunuz. Fitre ve zekâtlarını bu kurumumuza vermek isteyen yurttaşlarımıza engel olmaya çalışıyorsunuz.

Şubeleri çalışamaz hale getirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz.

20 yıldır iktidardasınız bir tane işe yarar kurum oluşturduğunuz, oluşturacak kapasiteniz yok. Bunun için bütün kininizle cumhuriyetin kurduğu kurumlara saldırıyorsunuz.

Cumhuriyet kurumlarına kindarlık bünyeye iyi gelmez. Yok etmeye çalıştığınız kurumlara sarılmak zorunda kalırsınız. Dün beğenmediğiniz Montrö’ye, kapattığınız hıfzıssıhhaya sarılmak zorunda kaldığınız gibi.

Kibir dağlarında kindarlıklarıyla yaşayanlar gidecek ama Cumhuriyet ve Cumhuriyet kurumları sonsuza kadar yaşayacaktır.” 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ