Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “KAPATIYORSAN GELİR DESTEĞİ VERECEKSİN”

GAYTANCIOĞLU: “KAPATIYORSAN GELİR DESTEĞİ VERECEKSİN”
  • 23.12.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, aylardır kapalı olan kahvehaneleri işleten ve buralarda çalışanların durumuna dikkat çekerek, “AKP’nin gözünde kahveci esnafının yabancı ülke vatandaşları kadar değeri yok.” dedi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, AK Parti’nin kahvehaneleri ilk olarak gözden çıkarmasının altında ideolojik yaklaşımları olduğunu belirterek, “Hükümet olmak kapatmakla değil, kapattığınız iş yerlerinde çalışan insanlara gelir desteği vermekle olunur. Onlara bu zor günlerde el uzatmakla olunur. Bu anlamda Türkiye’de bir hükümet yok. Vatandaş hükümetin olduğunu vergi, ceza öderken hissediyor. İhtiyaçlarını karşılamak için, zor durumuna çare olsun diye baktığında bir hükümet göremiyor.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de 700 bini aşkın kişinin kahvehanelerden geçimini sağladığını ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, “AKP bu insanların aylardır nasıl geçindiğini biliyor mu?” diye sordu.

“Yandaşlar diplomasız olsa bile birkaç yerden maaş alıyor.” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Saray çevresi herkesi kendileri gibi sanıyor. İnsanlar günlük işlerde çalışarak geçimlerini sağlamaya çalışıyor. Aylardır kapalı olan kahvehaneleri işleten esnaflar, burada çalışanlar nasıl geçiniyor? Bunu hükümet biliyor mu? Kahveciler evine ekmek götüremiyor. Kahvehaneler daha ne kadar, nasıl dayanacak?”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ