Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “ÖĞRETMENLERİN YAKASINDAN DÜŞÜN”

GAYTANCIOĞLU: “ÖĞRETMENLERİN YAKASINDAN DÜŞÜN”
  • 02.06.2021
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada milli eğitimin hiçbir sorununu çözemeyen AK Parti’nin yandaş sendikaya üye kaydetmek için her türlü yolu denediğini öne sürdü.

Sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde Keşan’da yandaş sendikaya çok sayıda üye kaydı yapıldığını iddia eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye, çok Millî Eğitim Bakanı gördü ama hiçbiri AKP’nin bakanları gibi yandaş, sözde sendikanın sekretaryası olmadı. Sorunlara çözüm getiremeyen AKP bakanları, milletvekilleri yandaşa her yerde rant mantığıyla hep beraber yandaş sendikanın kayıt memuru, tehdit unsuru ve sekreteri olarak çalışıyor. Bunun bir örneğini de Keşan ilçemizde yaşadık. Sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde yandaş sendikaya 40 üye yazılmış. Üye olanların bundan haberi var mı bilmiyoruz ama şunu biliyoruz: Kimisi baskıyla, kimisi usulsüzce yapılan bu yazımların hukuken de ahlaken de geçerliliği yoktur.

Bir düşün artık insanların yakasından, düşün ki insanlarımız rahat nefes alsın. Size ne kimin hangi sendikaya üye olacağından. Bu millet sizden bakanlık yapmanızı, devlet bürokratlığı yapmanızı bekliyor. Yapabiliyorsanız işinizi yapın; bırakın, başka işleri başkaları yapsın.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ