Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “TARİHİ ÇARŞILARDAKİ ESNAF, DEVLETİ YANLARINDA GÖRMEK İSTİYOR”

GAYTANCIOĞLU: “TARİHİ ÇARŞILARDAKİ ESNAF, DEVLETİ YANLARINDA GÖRMEK İSTİYOR”
  • 30.05.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne’deki tarihi çarşılarda bulunan esnafı ziyaret etti.

Tarihi çarşılarda bulunan esnaf, Doç. Dr. Gaytancıoğlu’na bu dönemde devleti yanlarında görmek istediklerini ifade ederek kiraların ertelenmesini değil, Vakıflar Genel Müdürlüğünün Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için kira almamasını istediklerini söyledi.

Pandemi nedeniyle çarşıların uzun süredir kapalı olduğu, yeni açıldığını ancak alışverişe kimsenin gelmediğini belirten esnaf, Vakıflar Bölge Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat ederek kiraların alınmamasını talep etti. Esnaf, Kira Sözleşmesinde geçen “Kiracı, sözleşmenin devamı süresince, doğal afetler, grev, salgın hastalıklar, seferberlik gibi mücbir sebepler haricinde, sözleşme süresinin uzatılması, kira bedelinin indirilmesi, ödeme tarihi ve miktarlarının değiştirilmesi talebinde bulunamaz” hükmü gereğince, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarından hiç alınmaması ve kalan 6 aylık kira bedellerinde de kayda değer bir indirim yapılmasını istedi.

Esnafın zor günler geçirdiğini belirten CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, devletin anayasamız gereği esnafı korumak hükümlülüğünün bulunduğunu hatırlatarak “Esnafımız zor durumda ve bugünlerde devletini yanında görmek istiyor. Burada yaklaşık 600 esnaf var. 3 ay bu esnafımızdan kira almamak devleti zora sokmaz ama esnafı bu zor günlerinde desteklersek hem devletimiz hem de esnafımız kazançlı çıkar.” dedi.

 

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ