Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “UZMAN DOKTOR OLMADAN HASTANE OLUR MU?”

GAYTANCIOĞLU: “UZMAN DOKTOR OLMADAN HASTANE OLUR MU?”
  • 21.02.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, İpsala Devlet Hastanesinde doktor olmamasını TBMM’de gündeme getirdi.

TBMM Genel Kurulunda söz alan Doç. Dr. Gaytancıoğlu, İpsala’da yeni yapılan bir hastane olmasına rağmen uzman doktor bulunmadığını ve tahlillerin bile Keşan’da yapıldığını hatırlatarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Eğer kendi hastanelerinizden zaman bulabilirseniz İpsala’ya ne zaman uzman doktor ataması yapacaksınız? Uzman doktor göndermeyecektiniz niye hastane yaptınız? Uzman doktorları olmayan bir hastanenin sağlık ocağından, aile hekimliğinden farkı nedir?” diye sordu.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Pirinciyle meşhur, 28 bin nüfuslu İpsala ilçemizde Bakanlığınız 30 yataklı yeni bir hastane yaptı; bu çok güzel. Hastanede bir tane bile uzman doktor yok, sadece haftanın değişik günlerinde Keşan’dan gününe göre uzman doktor geliyor. İlçemiz hastanesi yaklaşık beş altı yıl öncesine kadar kadın doğum ünitesi ameliyathanesiyle insanlarımıza hizmet etmekteyken şu an tahliller Keşan’a gönderilerek yapılmaktadır.” dedi.

“AKP, bina yapmış ama hastane yapamamış. İçinde uzman doktor olmayan hastaneden halkımıza hizmet yapmasını nasıl beklersiniz? Hastaneleriniz de adalet saraylarına benzedi. Doktorsuz hastane, adaletsiz adalet saraylar.” diyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, bir an evvel İpsala’ya gerekli uzman doktor atamalarını yapılmasını istedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ