Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “YEM FİYATLARINI DÜŞÜRÜN”

GAYTANCIOĞLU: “YEM FİYATLARINI DÜŞÜRÜN”
  • 04.06.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada yem fiyatlarının düşürülmesini, gerekirse fiyatların yarısının devlet tarafından karşılanmasını istedi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, hayvancılığın büyük bir krizde olduğunu bunun ana nedeni de yem fiyatları başta olmak üzere katlanarak artan maliyetler olduğunu belirtti.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, konuşmasında şunları söyledi: “Her şeyi kararnamelerle yönetmeye çalışıyorsunuz ama her kararnamede büyük yanlışlar yapıyorsunuz. Örneğin, topraklarımız susuzluktan kırılırken siz Katar’la su yönetimi anlaşması yapıyorsunuz ve bu kararnameyi kamuoyuyla paylaşıyorsunuz. Hafta sonu herkes uyurken bir kararname daha çıktı.

Sözde, hayvancılığa destek vereceksiniz. Kararnameyi inceledik, yine yandaş müteahhitlerinize iş vermek için çabalamışsınız. Şimdi, yeniden müteahhitleriniz harıl harıl büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için ahır ve ağıl projesi hazırlayacaklar. Sözde, yarısını devlet hibe olarak verecek.

Hayvancılığın en temel sorunu ahır yapımı değil ki. Hangi üreticiyle konuşursanız konuşun size yem fiyatlarının yüksekliğinden bahsedecek. Daha önce bir sürü hibe ve krediler verdiniz, şimdi o ahırlarda ne hayvan var ne ekipman var. Eğer hayvancılığımıza destek olmak istiyorsanız yem fiyatlarını düşürün, yem fiyatlarının yarısını devlet karşılasın.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ