Reklam
Reklam

GAZİLER GÜNÜ KEŞAN’DA DA KUTLANDI

GAZİLER GÜNÜ KEŞAN’DA DA KUTLANDI
  • 19.09.2020
Reklam

‘19 Eylül Gaziler Günü’ ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen ve Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Esin Balcı sunumunda yapılan tören, saat 11.00’de anıta çelenk sunulması ile başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İstihkam Yüzbaşı Tolga Yaylımateş yaptı.

Üzerinde bulunduğumuz toprakların vatan vasfını kazanmasının kolay olmadığını belirten Yaylımateş, “Anadolu’muzun vatanlaşması, Türk’ün mührünün vurulması, Malazgirt’ten Sakarya’ya kadar uzanan tarih içerisindeki muhabereler, kahramanlıklar, fedakarlıklar Kuva-i Milli turu ile mümkün olmuştur. Türk Milleti <Ölürsem şehit, kalırsam gazi> anlayışı ile tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamış, işgal ve esarete alışık olmayan bir millettir.

Bir devleti devlet yapan vatan, millet, bayrak, egemenlik gibi değerleri korumak ve bu değerler üzerine kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekasını sağlamak için her türlü hain saldırıya karşı göğsünü siper eden sizler, asil milletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için çok anlamlısınız.”

Tören, Yüzbaşı Yaylımateş’in konuşmasının ardından sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ