Reklam
Reklam

GÜMÜŞ: “ALLAH BİZLERDEN ÇANAKKALE RUHUNU EKSİK ETMESİN”

GÜMÜŞ: “ALLAH BİZLERDEN ÇANAKKALE RUHUNU EKSİK ETMESİN”
  • 10.03.2023
Reklam

Çanakkale Savaşı gazisinin torunu ve Tokat Onbeşli Torunları Derneği Başkanı Saffet Gümüş, İstanbul’dan Çanakkale’ye yaptığı ‘Torundan Dedeye Vefa Yürüyüşü’nde, Keşan’a geldi.

Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı için şehitler anısına, elinde Türk bayrağı ile 7 gün önce İstanbul’un Bağcılar ilçesinden yola çıkan Saffet Gümüş, bugün Keşan’a ulaştı.

‘Torundan Dedeye Vefa Yürüyüşü’nün bu yıl 5.’sini gerçekleştirdiğini ifade eden Saffet Gümüş’ü, Keşan girişinde Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu karşıladı.

Gümüş, Uslu’ya Türk bayrağı motifli tablo hediye etti. Uslu, Saffet Gümüş bugün Keşan’da misafirimiz. Kendisini karşılayarak, ‘hoş geldin’ dedik. Bu çıkmış olduğu yolculuğun hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah selametle Çanakkale’ye ulaşır.” dedi.

GÜMÜŞ: “ALLAH BİZLERDEN ÇANAKKALE RUHUNU EKSİK ETMESİN”

Saffet Gümüş de Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’den aldığı bayrağını 18 Mart’ta Çanakkale’de yapılacak törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edeceğini belirterek, “Allah bizlerden Çanakkale ruhunu eksik etmesin. Bundan 1 ay önce 10 ilimizde binlerce kardeşimiz vefat etti. Allah mekanlarını cennet etsin. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu topraklar, bu bayrak güzel. Bunun kıymetini bilelim. Çünkü bu topraklar zor şartlar altında kazanıldı. Bundan 108 yıl önce, atalarımızın, dedelerimizin tek sevdaları vardı, bayrak inmesin, ezan dinmesin. Bize bu güzel vatanı yurt kıldılar. Biz de onların torunları olarak, onların emanetlerine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Yaraları birlikte sarmaya çalışıyoruz. Bundan 108 yıl önce Çanakkale’de bugünde Diyarbakır’da, Gaziantep’te, Kahramanmaraş’ta, Şanlıurfa’da, Adıyaman’da, Hatay’da, Adana’da yaraları birlikte saracağız. Güçlü bir Türkiye olacağız. Eğer birlikte olursak daha güçlü oluruz. Birlikten kuvvet, ayrılıktan azap olur. Yolumuz şehitler yolu, yolumuz Çanakkale yolu. Bizim onlara borcumuz çok. Bir nebzede olsa gelecek nesillere vatan ve bayrak sevgisini verebiliyorsak ne mutlu bize diyoruz.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ