Reklam
Reklam

GÜNEKAB BAŞKANI SORAN, CHP HEYETİNİN ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

GÜNEKAB BAŞKANI SORAN, CHP HEYETİNİN ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ
  • 11.08.2020
Reklam

7 Ağustos 2020 Cuma günü, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve Keşan CHP İlçe Başkanı Recep Pekcan ile İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Paşayiğit yolu üzerinde bulunan GÜNEKAB tesislerini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarete; GÜNEKAB Başkanı Olcay Soran, yüklenici firma Atık Çevre Teknolojileri İnş. San. Ve Tic. A.Ş. sahibi Hüseyin Öztürk ve Birlik çalışanları da katıldı.

Ziyaretle ilgili bilgilendirmede bulunan GÜNEKAB Başkanı Olcay Soran, şunları söyledi: “Daha önce yapmış olduğumuz açıklamalardan bu zamana metan gazından elektrik üretimi projemiz hedeflediğimiz ve planlanan zaman aralıklarında devam etmektedir. Ağustos ayı sonunda yurtdışından gelecek olan motorların montaj işlemleriyle birlikte sahadan çekilecek gazın depolanması için balon kurulumu tamamlanacaktır. Şuan saha imalat işlemlerimiz tamamlanmış olup ana hat borularının santrale serim işlemi gerçekleşecektir.

Artık ülkemizde ve tüm dünya da yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş hızlanmış olup bizlerde bölgemize kazandıracağımız çevreci bir proje ile tesisimizde yaklaşık olarak başlangıçta saatte 600 kw tam yük kapasite ile saatte 1200 kw elektrik üretilerek katkı sağlamayı hedefliyoruz. Daha sonraki aşamada ise mekanik ayırma tesisini de bölgemize kazandırmış olacağız. Bölgemizde oluşan atıklar tesisimize geldiğinde ayrıştırılarak atık türüne göre geri dönüşüm tesislerine gönderilerek birer hammaddeye dönüşecektir. Arta kalan organik içeriği yüksek geri dönüşemeyen atıklardan ise elektrik üretimi gerçekleşecektir. Konteynere atmış olduğumuz çöplerimiz artık birer çöp değil , ülkemiz için birer hammadde ve enerji kaynağı olduğu ifadelerinde bulunmuştur.”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP İlçe Başkanı Recep Pekcan ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinde, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını da kaydeden Soran, “Bu nazik ziyaretlerinden dolayı CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP İlçe Başkanı Recep Pekcan ve yönetimine teşekkür ederiz.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ