Reklam
Reklam

“GÜZELLİK YARIŞMASI” İÇİN GETİRİLDİĞİ SIRADA KAÇAN İNEK, SEYİRCİLER ARASINDA HEYECANA NEDEN OLDU

“GÜZELLİK YARIŞMASI” İÇİN GETİRİLDİĞİ SIRADA KAÇAN İNEK, SEYİRCİLER ARASINDA HEYECANA NEDEN OLDU
  • 03.09.2020
Reklam

Tekirdağ’a bağlı Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen “Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı” etkinlikleri kapsamında “Holstein cinsi inek güzellik yarışması” yapıldı.

Karaevli Mahallesi’ndeki fuar alanında düzenlenen ve 9 yetiştiricinin katıldığı yarışmada jüri, inekleri damızlık özellikleri, beden ve ayak yapısı ile sütçülük özelliklerine göre değerlendirdi.

Üreticiler de hayvanlarının jüri tarafından değerlendirmesini heyecanla izledi.

Yarışma için getirildiği sırada kaçan ve stantlara giren inek bir süre kovalandıktan sonra yakalandı.

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Ergin Durgun, , yarışmanın geleneksel hale geldiğini söyledi.

Yarışmayı düzenleme amaçlarının kaliteli, iyi ırklar yetiştiren üyeleri ödüllendirmek ve onları teşvik etmek olduğunu ifade eden Durgun, “Tekirdağ yetiştiricileri olarak hayvanlarımızla iddialıyız. Türkiye’nin en iyi ırk hayvanlarının ilimizde yetiştirildiğini iddia ediyoruz. Bu yarışmayı da bunu tanıtmak ve bunu gündeme getirmek için yapıyoruz.” dedi.

Yarışmada, Emre Nazlı‘nın baktığı inek 1’inci, Sait Çakır‘ın ineği 2’inci, Malkara ilçesinden Fikret Mercan‘ın yetiştirdiği inek de 3’üncü oldu. Dereceye giren yetiştiricilere çeşitli hediyeler verildi. (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ