Reklam
Reklam

HALK PAZARI DA KAPATILDI, BAZI BAĞLI KÖYLER KARANTİNAYA ALINDI

HALK PAZARI DA KAPATILDI, BAZI BAĞLI KÖYLER KARANTİNAYA ALINDI
  • 22.02.2021
Reklam

İpsala’da yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri çerçevesinde dezenfekte çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İpsala Kaymakamlığından yapılan açıklamada, salgın denetim ekiplerinin denetim ve hijyen çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör koordinasyonunda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, ilçe merkezi, belde ve köylerdeki toplu kullanım alanları salgınla mücadele ekipleri tarafından dezenfekte ediliyor.

Rehavete kapılmadan önlemlere titizlikle riayet edilmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, “Salgından korunmak için maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım, temizlik kurallarına dikkat edelim ve kapalı mekanları sürekli havalandıralım. Ziyaretlerimizi erteleyelim.” denildi.

HALK PAZARI DA KAPATILDI

İpsala’da, son günlerde artış gösteren yeni tip koronavirüs (COVID-19) vakaları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 1 hafta süreyle halk pazarının kurulmaması kararını aldı.

Salgın tedbirleri kapsamında toplanan İpsala İlçe Hıfzısıhha Kurulu, ilçedeki hareketliliği ve teması azaltmak için halk pazarlarını geçici olarak kapattı.

Salgının bulaş yollarının önüne geçilmesi için önlemler alınması gerektiği aktarılan açıklamada, “Salgın tedbirleri kapsamında, hareketliliği, teması ve vaka sayılarını azaltmak ve yerleşim yerleri arasındaki yoğun sirkülasyonu önlemek amacıyla, merkez, beldeler ve köyler de dahil olmak üzere halk pazarları 1 hafta süreyle tedbir amacıyla faaliyet göstermeyecektir. Pazarlarımız bu süreç içerisinde kurulmayacaktır.” denildi.

EV ZİYARETLERİ YAPILMAMASI İSTENDİ

Öte yandan, ilçede yaşayan vatandaşların salgına karşı önlem alması ve dikkatli olunması tavsiye edildi.

İpsala’ya bağlı birden fazla köyün de karantinaya alındığı ve tedbirlerin her geçen gün arttırıldığı öğrenildi.

İpsala’da vatandaşlar, son günlerde artış gösteren yeni tip koronavirüs (COVID-19) vakalarına karşın ev ziyaretleri ve asker uğurlama gibi etkinlikler yapmamaları konusunda uyarıldı.

İpsala Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ilçede COVID-19 vakalarında artış yaşandığı belirtildi.

Ziyaret ve toplu etkinliklerle hastalığın yayıldığı aktarılan açıklamada, “Ev ziyaretleri, hayırlı olsun ziyaretleri, asker uğurlaması, taziye, mevlit okutma ve benzeri etkinliklerden dolayı COVID-19’a yakalanma oranı gittikçe artmaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Bulaşma yollarının önlenmesi için temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet edilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Komşu ziyareti yapmayalım, misafir kabul etmeyelim. Zorunlu olmadıkça kalabalıklara girmeyelim, ziyaret ve gezilerimizi erteleyelim. Evlerimizi, binalarımızı ve iş yerlerimizi her gün belirli aralıklarla havalandıralım. Evlerde tertip edilen gün, taziye, kız isteme, nişan, asker uğurlama, doğum günü, kuran okutma, mevlit, hayırlı olsun ziyaretleri, toplantı ve benzeri etkinlikleri kesinlikle yapmayalım.” 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ