Reklam
Reklam

HASAN ŞEN: “ÇİFTÇİ, ÜRETİM ZİNCİRİNİN İLK HALKASIDIR”

HASAN ŞEN: “ÇİFTÇİ, ÜRETİM ZİNCİRİNİN İLK HALKASIDIR”
  • 14.05.2021
Reklam

Keşan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şen, çiftçilerin tarımsal üretim faaliyetlerine, yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele sürecinde de devam ettiğini belirtti.

Keşan Ziraat Odası yöneticileri, Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle bugün Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saat 11.00’de başlayan çelenk sunma törenine; Keşan Ziraat Odası Meclis Başkanı Engin Başdümen, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şen ve oda yöneticileri katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Başkan Hasan Şen, Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“14 Mayıs 1946 tarihinde, Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu kurulmuş olup, bu federasyona üye olan ülkeler <14 Mayıs Gününü Dünya Çiftçiler Günü> olarak kutlamaktadır. Türkiye bu Federasyona üyedir ve Türkiye’de de <14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü> olarak kutlanmaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Köylü milletin efendisidir’ sözünün önemini dünyaya göstermiştir.

Dünyanın dört bir yanında yaşamaya devam ettiğimiz COVID-19 salgın döneminde, bir kez daha göstermiştir ki yaşamın devamı için gerekli olan temel ihtiyaçların karşılanmasında en önemli faaliyet tarımsal üretimdir. Çiftçi, üretim zincirinin ilk halkasıdır.

Türkiye tarımsal üretim yönünden kendi ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılayan dünyadaki ender ülkelerden birisidir. Bitkisel üretimde ve hayvancılıkta sürdürülebilirlik açısından çiftçi ve yetiştiricilerimizin emeklerinin karşılığı almaları, taleplerinin karşılanması ve sorunlarının çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Çiftçi gıda üretim zincirinin ve genel üretimin ilk halkasındadır ve herkesin malumudur ki tarımsal üretim olmadan gıda üretimi ve gıda güvenliği konuşulan

tüm dünyanın yaşadığı bu sıkıntılı ortamda bile maskesini takarak alın teri-göz nuruyla bize her türlü tarlasında, bahçesinde, üretmeye devam eden ve gıda temininde vatandaşlarımızın ihtiyacını kesintisiz karşılayan fedakar çiftçilerimizin ‘14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlar, bereketli ve bol kazançlı üretimler temenni ederim.”

Hasan Şen, başta çiftçiler olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ