Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “BU ÖNEMLİ PROJEYİ HAYATA GEÇİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

HELVACIOĞLU: “BU ÖNEMLİ PROJEYİ HAYATA GEÇİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”
  • 23.12.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, At Arabaları Triportere Dönüşüyor Projesi ile ilgili, dün, at arabacılığı ile taşımacılık yapan vatandaşlarla bir araya geldi.

Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Meclisi üyesi Müslim Çekiç ile birlikte Proje Sorumlusu Aytaç Onur Akay ve Hukuk İşleri Müdürü Orkan Özkaya katıldı.

‘Şimşekler’ adını verdikleri ve projenin son aşamasına doğru gelindiğini kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, “20 aydır görevdeyiz; söz verdiğimiz projelerin %50’sini hayata geçirdik veya başlattık. Ama söz vermediğimiz ve Keşan’ımızın ihtiyacı olan projeleri de geliştiriyoruz. Bu kapsamda; adım adım yükseldiğini gördüğümüz ve Keşan’ın vizyonunu ortaya koyan önemli çalışmalara bir yenisini daha ekledik. ‘At arabaları dönüşüyor’ projemiz hayata geçiyor. Keşan Belediyesi olarak at arabalarının küçük motorlu taşıma araçları ile entegrasyonu kapsamında; çevre kirliliği, hayvan hakları, insan sağlığı, şehir estetiği ve istihdam gibi konularda gelişim sağlayacağız. At arabalarının dönüşümü söz vermediğimiz bir projemizdi ancak ilçemizin ihtiyaçlarındandı. Bu önemli projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu kapsamda ben öncelikle; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varank, Edirne Milletvekilimiz ve KEFEK Başkanı Sayın Dr. Fatma Aksal, İl Başkanımız Sayın Belgin İba, İlçe Başkanımız Sayın Gürcan Kılınç ve desteklerini esirgemeyen herkese vatandaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum. Keşan’ımızın her açıdan hayrına olan bir projeyi hayata geçiriyoruz. 104 at arabasının dönüşümünü 1.6 milyon TL’lik bir yatırım ile Keşan’ımıza kazandıracağız. Bu Türkiye’ye örnek bir projedir. Geçimini, at arabacılığından sağlayan vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmeyeceği şekilde projemizi geliştirdik. Uygulama neticesinde; küçük motorlu taşıma araçlarımızı dernek vasfıyla kayıt altına alıyoruz. Yine; şehir içerisinde uygun durak noktaları geliştireceğiz. Yaptığımız tüm bu çalışmaların kaynağında, vatandaşlarımızın ilgi ve desteği yer alıyor. Tüm bu çalışmaları da Keşan Belediyesi olarak halkımızın takdirine sunuyoruz. Yaşamda değişim, Keşan’da gelişim felsefesini benimseyerek Keşan’ımızın önceliklerini göz önünde bulunduruyor, inanıyor ve yapıyoruz. Keşan’ımıza hayırlı olsun.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ