Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “CUMHUR İTTİFAKI OLARAK TATLI İKRAMINDA BULUNUP, SAMİMİ SOHBETLER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

HELVACIOĞLU: “CUMHUR İTTİFAKI OLARAK TATLI İKRAMINDA BULUNUP, SAMİMİ SOHBETLER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”
  • 13.04.2022
Reklam

Keşan Belediyesi, Ramazan ayında teravih namazı sonrası her akşam bir camide Gönül Çeşmesi Mobil hizmet aracıyla tatlı ikramında bulunarak, Ramazan ayının güzel geleneklerini hoş sohbetler eşliğinde gelecek nesillere aktarıyor.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde yürütülen organizasyonlarla her akşam ilçenin farklı bir camide teravih namazı sonrası cami cemaati ile aynı bölgede yer alan kahvehanelerde tatlı ikramında bulunarak eski Ramazan ayı geleneklerini yaşatıyor.

Teravih sonrası tatlı ikramının on bir ayın sultanı Ramazan’ın eski günlerini hatırlatan anlamlı bir gelenek olduğunu belirten Helvacıoğlu, “Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz iftarlarımız ve tatlı ikramı etkinliklerimizle hemşehrilerimize Ramazan’ın manevi iklimini Keşan’ımızda dolu dolu yaşatmak istiyoruz. Kalpten kalbe gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz. Hayır duaları ve gönülden muhabbetlerini bizimle paylaşan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Ramazan ayının, iyilik, yardımlaşma ve bereket ayı olduğunu kaydeden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Ramazan ayıyla birlikte; sabrın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşıyoruz. Bu güzel Ramazan akşamlarında her akşam farklı bir camimizde Cumhur İttifakı olarak kıymetli hemşehrilerimize tatlı ikramında bulunup, samimi sohbetler gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimizde hem vatandaşlarımızla kucaklaşıyor hem de mahallemizin sorunları ve mahallelilerimizin istek ve beklentileriyle ilgili konularda istişare etmiş oluyoruz. Hizmet enerjimize güç katan bu sohbetlerimiz, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilme adına ufkumuzu da genişletiyor.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ