Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “DAHA GÜZEL BİR KEŞAN İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLATTIK”

HELVACIOĞLU: “DAHA GÜZEL BİR KEŞAN İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLATTIK”
  • 24.11.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 16-22 Kasım 2020 tarihleri arasındaki bir haftalık belediye çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Başkan Helvacıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sağlıklı ve güzel günler sevgili Keşanlılar. İlk günkü heyecanımızla, hizmet aşkımızla, en iyiye layık Keşan’ı ilmek ilmek dokuyor, gece gündüz demeden, hafta içi hafta sonu bakmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Değerli hemşerilerim; geçen hafta Keşan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını kutladık. Kurtuluş yıldönümümüzü Keşan’a layık biçimde kutlamanın gururu içindeyiz. Birlikte düzenlediğimiz anmayla, alkışlarınızla gerçekleşen coşkulu araç kortejimizle, beğeninizle karşılanan <Hafızamdaki Keşan> sergimizle, Ayşe Engin Aslanca ve Çalgıcı Mektebi’yle düzenlediğimiz  <Canlı kurtuluş konserimizle> coşkumuzu çoğalttık. Tarihin dilinden düşmeyecek bu destana imza atan kahraman atalarımızı bir kez daha şükran ve saygıyla anıyoruz. Sizler için organize ettiğimiz müzik dinletilerimizle, Keşanlılar’ı alıp götüren halk oyunları gösterimizle, keyifle takip ettiğiniz bando dinletimizle, fotoğraflar çekildiğiniz hatıra platformumuzla zaferimizi dolu dolu yaşadık. Bunlarla da yetinmedik. 98. kurtuluş yıldönümünde bizde atalarımız gibi el ele verdik. Belediyemiz ve esnaf odalarımız ile siz Keşanlılar için güç birliği yaptık. Kurtuluş Caddemizde, Kunduracılar ve Artı Çarşımızda 2 gün boyunca <İndirim günleri> düzenledik. Geçen hafta, Keşan için yine omuz omuza verdik. Ortak akla, birlikten kuvvet doğacağına inandık. MHP İl, İlçe Başkan ve yöneticilerimizle, Havsa Belediye Başkanımızla, mahalle muhtarımız ve mahallelerimizle kentimiz için çalıştık.

Değerli hemşerilerim; atalarımıza layık olmaya çalışıyoruz. Geçen hafta, İbrice Limanı’nda dalış turizmini arttıracak ve turizm sezonunu uzatacak önemli bir proje için çalıştık. Yıllardır çözüm bekleyen Erikli Sahili içme suyu projesini İhalesini yaptık. Yine geçen hafta, evlatlarımıza bırakacağımız tertemiz Keşan için <Atmazsan batmaz” dedik. Sizlere bir duyurumuz var; 50 adet cam şişe atığı getirene 6’lı soda, 5 litre bitkisel atık yağ getirene de maske ve kolonya hediye ediyoruz. Kıymetli hemşehrilerim; daha güzel bir Keşan için yeni bir dönem başlattık. <At arabalarını getir, triportörü götür dedik> ve At Arabalarının Değişimi Projesi kapsamında triportörlerimizi teslim aldık.”

“KEŞAN OLARAK SIRADAN DEĞİL, ÖNDE VE ÖNCÜ OLACAĞIZ”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Değerli hemşerilerim; sizin için hafta sonları dahi çalışıyoruz. Geçen hafta sonu 8 şantiyede çalışmalarımıza devam ettik. Cumhuriyet Caddemizi yeniliyor ve oradaki öğrencilerimize daha güvenli bir ortam hazırlıyoruz. Zati Yörüker Caddemizin yarısından fazlasını bitirdik. İspat Cami Mahallemizi Sakin Sokağı, Şehit Polis Okan Koç ve Namık Kemal Caddelerimizi de tamamlamak üzereyiz. Muhtar Ali Çevikel Caddemizde esnaf ve vatandaşımızın isteği doğrultusunda durak ve oturma yerlerini belirledik. Keşan Stadımızın yenileme çalışmalarına devam ettik. Büyük heyecanla bitmesini beklediğimiz kültür sanat merkezimizde çalıştık. Trakya’nın gözbebeği olacak Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz ile uğraştık.

Değerli Keşanlılar; sağlığınızı önemsiyoruz. Dezenfeksiyon aracımız ve personelimiz sizlerin sağlığı için tüm cadde ve sokakları sürekli ilaçlıyor. Alışveriş yaptığınız başta Cumartesi pazarı olmak üzere tüm semt pazarları ve işyerlerinde sizlerin sağlığı için aralıksız denetimler yapılıyor. Yine geçen 7 gün içinde KPSS sınavına giren Keşanlıların 11 sınav merkezinde yanlarında olduk, başarılar diledik.

Değerli hemşerilerim; sevinçlerimiz gibi hüzünlerimiz de oldu. Başkan Yardımcımız Nuran Uslu’nun kıymetli annesi Nadide teyzemizi ve ebediyete yolculuğa çıkan kıymetlerimizi hüzünle uğurladık. Edirne Milletvekili merhum Erdin Bircan’ı vefat yıldönümünde mezarı başında andık. Onlar için Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Değerli hemşerilerim, Keşan olarak sıradan değil, önde ve öncü olacağız. Yeni haftaya; çalışkan mesai arkadaşlarım Keşan Belediyesi ailesinin azmi ve özverisiyle, büyük ailem siz Keşan halkının ilgi, sevgi ve desteği ile başlıyor. Sağlıklı ve güzel günler diliyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ