Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “DAHA ÖZELİNİ CUMHURİYET’İN 100. YILINDA GÖRECEKSİNİZ”

HELVACIOĞLU: “DAHA ÖZELİNİ CUMHURİYET’İN 100. YILINDA GÖRECEKSİNİZ”
  • 13.08.2022
Reklam

9-10-11 Eylül’de Keşan Belediyesi ile Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) işbirliğinde düzenlenecek olan “9. Saros Körfezi Dağ Bisikleti Festivali” ile ilgili olarak basın toplantısı düzenlendi.

Bugün, Mehmet Gemici Cennet Bahçesinde gerçekleştirilen ve saat 12.00’de başlayan basın toplantısına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, DOÇEK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eşme ve DOÇEK yönetimi katıldı.

“9-10 VE 11 EYLÜL’DE MUHTEŞEM BİR FESTİVAL BİZLERİ BEKLİYOR”

İlk olarak konuşan Başkan Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşan Belediyesi ve DOÇEK olarak hem farkındalık yaratacak hem de bisiklete gönül verenleri mutlu edecek, güzel bir organizasyonda buluşuyoruz.

<Haydi al bisikletini, yollar almasın bizi> diyerek bir araya geliyoruz. Çok iyi biliyoruz ki; bisiklet kullanımı, insanın şehri algılaması noktasında oldukça önemli malumunuz; hızlı kentleşmenin getirdiği bazı etkenlerden ötürü bisiklet kullanımı noktasında altyapı yeterli değil. Bizlere düşen de <Her şey motorlu taşıtlar için> anlayışını terk etmektir. Yollar, sokak ve caddeler, aynı zamanda yayalar ve bisiklet sürücüleri için de var. Biz bu anlayışı hızla yaygınlaştırmak için derneklerimiz ile yoğun gayretler içindeyiz. İşte bu gayretlerin bir sonucu olarak da Keşan Geleneksel 9. Bisiklet Festivali’mizi DOÇEK işbirliği ile gerçekleştiriyoruz. 9-10 ve 11 Eylül’de muhteşem bir festival bizleri bekliyor.”

HAKAN EŞME…

DOÇEK Başkanı Hakan Eşme de bu yılki festivalde birlikte çalıştıkları Keşan Belediyesine teşekkür ederek, “Keşan ve bölgesinde eko-turizm anlamında yapılacak bir çalışmayı yapıyoruz. Biliyorsunuz ki Keşan’da turizm yaz aylarına ve 45 güne sıkıştırılmış vaziyette. Biz bunu sadece deniz değil dağ bisikleti ve doğa yürüyüşü gibi etkinliklerle, Keşan’ın turizm konusunda coğrafi bir potansiyelinin olduğunu belirtmek amacıyla yapıyoruz.” dedi.

“KAYITLAR 8 DAKİKADA DOLDU”

Festivalin çok sayıda grup ve kurulun ilgisini çektiğini ifade ederek sözlerine devam eden Eşme, çok yoğun bir ilgi gördüklerini belirterek, şunları söyledi: “Bu yıl kayıtlarımız 8 dakikada doldu. Bu da çok büyük bir ilginin olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda Keşan’ın tanıtımı yaparken de karasal anlamda bir potansiyel barındırıyor. Türkiye’nin dört bir yanından olduğu gibi yurt dışından da gelen arkadaşlarımız olacak. Kendilerine 3 gün boyunca çok geniş bir alanda, Keşan da dahil olmak üzere 10 köyü kapsayan bir organizasyon olacak. Bu konaklama noktalarında insanlar pedallayacaklar. Çok büyük bir organizasyon olacak.”

“BİSİKLETLİ ÖLÜMLERİ DURSUN!”

Bu sene de farklı bir mesaj içeren konseptle doğaya çıkacaklarını ifade eden Hakan Eşme, “Bu yılki temamız <Bisikletli ölümleri dursun!> Türkiye’de bu konuda çok acı örnekler yaşadık. Son iki yıl içinde 285 arkadaşımız trafik kazalarında can verdi. Bu bizim içimizi yakıyor. Ülkenin dört bir yanında bu konuya dikkat çekmek için çeşitli çalışmalar oluyor, biz de bu konuya destek verme amacıyla ana temamızı belirttik. Hem eğitim kurumlarında hem de sürücü kurslarında bisikletin motorsuz bir araç olduğunu bilinmesi ve trafikte gerekeli düzenlemelerin yapılması gerektiğini belirtmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Hakan Eşme, son olarak bu seneki festival için özel bir forma tasarımı yapılacağını ve sporcular için sürpriz olacağın kaydetti.

Yeniden söz alan Helvacıoğlu şöyle dedi: “Bu sene Keşan’ın 100. yılı için özel bir organizasyon oluşturduk. Daha özelini de seneye Cumhuriyet’in 100. yılında göreceksiniz. Çok anlamlı rakamlara bu işi geliştireceğiz. 250 kişi il kapasitemiz tavan yaptı. Birçok şehir ve ülkeden sporcularımız gelecek.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ