Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “ERİKLİ’DEKİ İLK SU ABONELİĞİ BAŞVURUSUNU ŞAHSIM OLARAK YAPMAK İSTEDİM”

HELVACIOĞLU: “ERİKLİ’DEKİ İLK SU ABONELİĞİ BAŞVURUSUNU ŞAHSIM OLARAK YAPMAK İSTEDİM”
  • 24.06.2021
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bugün Erikli’de ilk su abonesi oldu.

Helvacıoğlu, saat 11.00 Keşan Belediyesi Erikli Sahili Hizmet Noktası’na gelerek, abonelik işlemlerini gerçekleştirdi.

Mustafa Helvacıoğlu’na, Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Günsal ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Erhan Başaran eşlik etti.

“MECLİSİMİZ TARAFINDAN SU ABONELİĞİ BAĞLANTI BEDELLERİ BELİRLENDİ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Helvacıoğlu, Erikli için bir kalemde yapılmış en büyük yatırımın hizmete girmesine sayılı günler kaldığını belirterek, “Temmuz’un ilk günlerinde Erikli suyuna kavuşacak. Keşan ve mücavir alanlarımızın geleceğini düşünerek yaptığımız önemli çalışmalardan biri daha nihayetine eriyor. Erikli ve Keşan tarihinin en büyük yatırımını tamamlıyor ve yıllardır bekleyen bir sorunu çözüme kavuşturuyoruz. Bu önemli proje kapsamında; toplam 50 milyon TL civarı bir yatırım söz konusu. 22 bin m2 içme suyu İletim hattı boru döşemesi, 37 bin m2 şehir su şebeke hattı boru döşemesi, 7 bin m2 enerji nakil hattı, toplamda 3 adet 3 bin m3’lük su deposu, bir adet içme suyu arıtma tesisi ve 8 adet içme suyu kuyusu açılması ve devreye alınması söz konusu. Bu proje ile su hatları yenilecek ve altyapıda dönüşüm yaşanacak. 35 kilometreye yakın alt yapı çalışması yapılacak. Sezon sonu Erikli’nin içerisindeki tüm yollar kazılacak. Tabi bu anlamda da belediye gelirleri kanununca, meclisimiz tarafından, Erikli’de içme ve kullanma suyu hizmetlerinden faydalanacak olan konut, inşaat ve işyerlerinden alınacak su aboneliği bağlantı bedelleri belirlendi. Bu konuda; abonelik bedelleri ve ödeme şekli ile ilgili gerekli bilgilendirme broşürlerini görevli personelimiz sizlere kapı kapı ulaştıracak. Ayrıca vatandaşlarımız hizmet noktamıza gelebilir veya telefonla daha detaylı bilgi alabilirler.” dedi.

“BUGÜN BU ANLAMDA, İLK ABONELİĞİ DE ŞAHSIM OLARAK YAPMAK İSTEDİM”

Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “İlk aboneliği de şahsım olarak yapmak istedim. 3750 eski abonemiz var. Eski abonelerimiz Temmuz ayı sonuna kadar 6625 TL peşin ödeyerek abone olabilirler. Temmuz sonuna kadar yatırılmaz ise vadeli statüsüne geçecekler ve taksitli olarak 8932 TL yatırtacaklar. Vatandaşımız bu ücreti 4 yılda 4 taksit halinde ödeyecek.  İnanın; sizlerin mutluluğunu gördükçe şevkimiz de azmimiz de artıyor. Ben bu vesileyle; başta bizlere her koşulda inanıp güvenen hemşehrilerime, Keşan’ın, Erikli’nin derdini dert edinen herkese teşekkür ediyorum. Gönülden emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Allah yolumuzu açık etsin Keşan’ımıza, Erikli’mize ve tüm Saros’a hayırlı olsun.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ