Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU HAKKINDA, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

HELVACIOĞLU HAKKINDA, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR
  • 07.03.2023
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, bugün düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmede bulundu.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen ve saat 14.00 sıralarında başlayan toplantıya, Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır, belediye meclis üyeleri ve bazı partililer de katıldı.

Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Özdilek, deprem sonrasında yaşanan yardımlaşma ve aksaklıklarla ilgili bilgilendirmede bulundu.

“ÇIKACAK OLAN YAPILANDIRMADA VERGİ BORCU FAİZİNİN %90’I SİLİNECEK”

Daha sonra Keşan gündemine değinen Saner Özdilek, Keşan tarihinin en kötü yönetimiyle karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek, “Belediye başkanı maalesef kendisi ile aynı düşünülmediğinde onun istediği gibi karar verilmediğinde Millet İttifakı’nın meclis üyelerine ve yönetimlerine sürekli olarak hakaret etmekte ve onları tehdit etmektedir. Göreve geldiği günden beri 1 TL vergi borcu ödemeyerek tamamının kendi dönemine ait vergi borcuna karşılık Keşan’ın en gözde ve en değerli bölgesindeki Gençlik Spor Müdürlüğüne süreli olarak, tahsis ettiğimiz arsanın satışına onay vererek 1 TL’sini bile ödemediği vergi borcunun silinmesini istiyor. Oysaki çok yakında çıkacak olan yapılandırmada vergi borcunun faizinin %90’ı silinecek. Neden 1 TL bile ödemedin diye sorunca da bu istekle ilgili olarak, işte bunun için diyebiliyor yani önceden planlanmış kurgulanmış bir süreç. Sayın başkan vergi borcunuzu ödeyiniz. İlgili arsa, Millet İttifakı iktidarında hazineden eşdeğer bir arsa ile takas edilip o yeni arsa Keşan halkının kullanımına kazandırılacaktır.” dedi.

“BELEDİYE ELİ İLE 1000 ADET KONUT 217 ADET DÜKKAN KAZANDIRMIŞIZ KEŞAN’A”

Konuşmasının devamında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu eleştiren Özdilek, Helvacıoğlu’nun meclis toplantılarında CHP’li ve İYİ Parti’li üyelere hakaret ettiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Sürekli bir 30 yıl söylemi var. 94 tane taşınmaz satmışız evet karşılığında belediye eli ile 1000 adet konut 217 adet dükkan kazandırmışız Keşan’a. Sayın belediye başkanına zamanın parası ile yaklaşık 11 milyon dolara yapılan (iktidar değilken yapıldığını hatırlatmak isterim) Belediye binası yatırımının kendisinin tüm yaptığı yatırımların üstünde olduğunu hatırlatmak isterim. Keşan Belediyesi’ne 217 dükkan 740 araçlık otopark kazandıran üstünde yüzlerce pazarcımızın etraftaki onlarca esnafımızın ekmek yediği pazaryerine ne işe yaradığı belli olmayan pazaryeri demesi de ayrıca bizleri üzmüştür. Halbuki kendisi kar yağarken çay dağıtıp, ilk işim buranın üstünü kapatmak söz veriyorum deyip sözünü tutmayan başkandır. Kendisinin de Keşan’ı oradan yönettiğini daha doğrusu yönetemediğini unutmayalım.”

“2008’DEN BERİ BAŞLAYAMAYAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ NEREDE?”

Pazaryerinin 2023 tahakkuk gelirinin yaklaşık 4.290.000 TL olduğunu belirten ve pazaryeri kompleksini kastederek “Proje kendini amorti etmiştir.” diyen Özdilek, “2008’den beri bitmeyen daha doğrusu başlayamayan organize sanayi bölgesi var. Hatta bir ara ikincisinin de müjdesi geldi. Orada çalışacak 5000 Keşanlı nerede çalışıyor şu an soruyoruz. Bitişi defalarca ertelenen bittikten sonra da yıllarca doktor sorunu çözülemeyen Devlet Hastanesi, defalarca söz verilen Keşan Enez Karayolu, Gelibolu Köprüsünde çalışacak yüzlerce Keşanlı, köprü de bitti gerçi neyse. Bitişi defalarca ertelenen şehir stadı hala bitmedi vs. Peki hiç mi bir şey yapılmadı tabi ki yapıldı. Fay hattının üstüne bilim adamlarının itirazına STK’ların yöre halkının feryadına rağmen Katar doğal gazının dağıtım istasyonunu hemen yaptılar. Sayın belediye başkanının hiç sesi çıkmadı. Sazlıdere Köyünden 3 kişiye istihdam sağladı. Proje bu sayede bütün Saros Körfezi risk altına atılmış oldu. Binlerce ağaç kesildi. Kadın kolları başkanımız bir ağacı budadı diye kıyametleri koparan canlı yayın yapan belediye başkanımız stattaki meydan projesindeki Sazlıdere’deki ağaç katliamında hiç ortalarda yoktu. Basınımız, Meydan projesinde inşaat çöktü diye sordu. 4 tane direk eksik dikmişler olur öyle şeyler dediler. CHP’li belediyelerde de oluyor dediler. Gökçetepe’ye AVM inşaatı yapılıyormuş diye sordu basınımız. Ölü sezonu olan bir yerde, kim oraya AVM yapmak ister ki denildi. Soruya soru ile cevap verildi.” diye konuştu.

“SAYIN BAŞKAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

“Tahammülümüz kalmadı” diyerek tepkisini sürdüren CHP’li Başkan Saner Özdilek, konuşmasını şöyle tamamladı: “Birincisi grup sözcümüz sıklıkla önerge verdiği için elleştirilen meclis üyemiz için bol vakti olduğu için vatandaşları dinliyor çözüm üretmeye çalışıyor dediği halde boş adam dedin diyerek konuşmayı manipüle eden insanları birbirine düşürmeye çalışan bir belediye başkanı. Çok şükür ki kayıtlar var. Dinlediniz daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Kendisini bu tavırlarından dolayı meclis üyelerimizden ve Keşanlılardan özür dilemeye davet ediyorum. İkinci videomuzda ise maalesef Sayın başkanın Millet İttifakı meclis üyelerini tehdit ettiğine ve hedef gösterdiğine şahit oluyoruz. Böylelikle Sayın belediye başkanı tarih yazmıştır gerçekten. Bir belediye başkanı meclis üyelerini ilk defa halka karşı hedef göstermiş ve tehdit etmiştir. Sizi Keşan halkına havale ediyorum. Allah sizi çocuklarınıza bağışlasın ne demektir. Bu nasıl bir üsluptur. Meclis üyelerimizin yönetim kurulu üyelerimizin hepsinin ailesi var. Başlarına bir şey gelirse sorumlusu sizsiniz. Bu konu ile ilgili olarak partimiz avukatları gerekli işlemlere başlamış olup hakaretleri ile ilgili olarak ayrı, halkı kin nefret ve düşmanlığa sevk etmek ve Millet İttifakı meclis üyelerini tehdit etmekten ötürü ayrı olarak suç duyurusunda bulunup gerekli hukuki işlemleri yapılacaktır. Seçilmişlerimize kimse hakaret edemez tehdit edemez. Bunu asla kabul etmeyeceğiz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ