Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “KEŞAN BELEDİYESİ’NİN ÇEVRE VE DOĞA HASSASİYETİNİ ORTAYA KOYDUK”

HELVACIOĞLU: “KEŞAN BELEDİYESİ’NİN ÇEVRE VE DOĞA HASSASİYETİNİ ORTAYA KOYDUK”
  • 07.04.2022
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belkoop karşısında bulunan taş ocağındaki faaliyetin, Ramazan Bayramı’na kadar sona ereceğini söyledi.

Taş ocağının yeniden faaliyete geçmesine mahalle sakinleri tepki göstermiş ve konuyla ilgili olarak dava açılmıştır.

Taş ocağıyla ilgili olarak bugün gerçekleştirilen Keşan Belediye Meclisi Toplantısı’nda Başkan Mustafa Helvacıoğlu’na soru önergesi verildi.

CHP Grubu Sözcüsü Feridun Tümer ve İYİ Parti Grubu Sözcüsü Coşkun Lofçalı tarafından verilen soru önergesinde Başkan Helvacıoğlu’nun cevaplaması istenilen birçok soru yöneltildi.

Soru önergesine cevabını bir sonraki ya da mayıs ayı oturumunda cevap vereceğini dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi’nin çevre ve doğa hassasiyetini ortaya koyduk.” dedi.

“RAMAZAN BAYRAMI’NA KAPANACAĞINI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM”

Helvacıoğlu şunları ifade etti: “Aşağı Zaferiye Mahallesi sınırları içerisinde kalan ve kısa süre önce yeniden kullanılmaya başlanan taş ocağının faaliyetlerinin Ramazan Bayramı’na kadar durdurulacağı ve taş ocağının kapanacağını sizlerle paylaşmak istiyorum. Edirne Valimiz ve BOTAŞ yetkilileri ile bizzat kendim görüştüm ve tepkileri, gazete beyanlarını, vatandaşlarımızın oradaki rahatsızlıklarını dile getirdik. Birlikte karar verdik ve Keşan Belediyesi’nin çevre ve doğa hassasiyetini ortaya koyduk. Orada artık böyle bir faaliyet olmayacağını duyurmak isterim.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ