Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “REGAİP KANDİLİ BİRLİĞİMİZİN VE BERABERLİĞİMİZİN PEKİŞMESİNE VESİLE OLSUN”

HELVACIOĞLU: “REGAİP KANDİLİ BİRLİĞİMİZİN VE BERABERLİĞİMİZİN PEKİŞMESİNE VESİLE OLSUN”
  • 19.02.2021
Reklam

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Müftülüğü iş birliğinde, dün akşam, Regaip Kandili nedeniyle program düzenlendi.

Saat 19.40 sıralarında Keşan İki Minareli Çarşı Camisi’nde başlayan programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, imam hatipler İbrahim Kuş, Ahmet Sav ve İsmail Hergül katıldı.

Program öncesinde konuşan Helvacıoğlu, “Bu gece; üç aylara tekrar erişmiş olmanın sonsuz huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Üç aylar, keremi bol olan rabbimizin biz Müslümanlara sunduğu bereketli zamanlardandır. İslam dininde mübarek sayılan üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’nin de özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. Kandiller bizlerin kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı arttıran çok özel gecelerdir. Bu özel gecede Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Müftülüğü olarak tüm vatandaşlarımızla Kuran-ı Kerim tilaveti programında dualarla buluşmak istedik. Toplumsal birliğimizin ve daimi beraberliğimizin pekişmesine vesile olsun istedik. Bu gece maneviyatını bilen ve buna göre yaşayanlar için hayırlıdır. Hırslarından vazgeçmiş, günahları için, samimiyetle tövbe edenler için hayırlıdır. Bilime ve akla, Kuran-ı Kerim’in faziletlerine inananlar için hayırlıdır. Doğayı ve çevreyi sevenler, canlıların yaşamına saygı gösterenler için hayırlıdır. Şiddetten uzak duranlar uzlaşmadan yana olanlar için, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ diyenler için hayırlıdır. Ben bu duygularla; insanlarımızın, yaradana daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Salgın sürecinden kurtulup yeniden sağlıklı günlere tez zamanda kavuşmamızı diliyorum. Bu hayırlı gecede samimiyet ile edeceğimiz duaların, tüm ölmüşlerimizin, şehitlerimizin, koronadan hayatını kaybeden vatandaşlarımızın, aramızdan ayrılan tüm büyüklerimizin ruhuna değsin, ruhları şad, mekânları cennet olsun Allah bizlere de insanlarımıza ve vatandaşlarımıza hizmet ederken tevazuyu elden bırakmadan iyi niyet ve iyi bir dille hizmet etmeyi nasip etsin. Tüm İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum. Bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve ilahiler söylendi.

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, Regaip Kandili’nin anlamıyla ilgili yaptığı konuşmanın ardından program, dua edilmesiyle sona erdi.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ