Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU, STAT VE SPOR SALONUNDAKİ ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

HELVACIOĞLU, STAT VE SPOR SALONUNDAKİ ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ
  • 17.11.2023
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Atatürk Stadı ve Spor Salonu’nda devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Basın mensuplarına çalışmaları anlatan Başkan Helvacıoğlu, stat ve salonda tadilat çalışmalarında son aşamaya geldiklerini ifade ederek, “Salonun zemin parkeleri değişiyor. NBA standartlardaki ahşap parkenin spor salonunun zemininde olması gurur verici. Başarılarımızın artacağı anlamına gelen güzel bir organizasyon. Stadyumda 500 kişilik misafir takım taraftarı için tribün yapıyoruz. Sentetik sahada da 270 kişilik bir tribün yapıyoruz. Güney doğu tarafındaki stadyumumuzun misafir takım ve seyircilerimizin bir giriş hazırlıyoruz. Kapalı spor salonumuzun balkondaki dış cephe fayanslarını ve yapı taşlarını değiştiriyoruz. Kısacası 9 milyon 500 bin TL’lik bir Spor Toto yatırımıyla stadyumumuzu artık tamamlıyoruz. 5 senedir Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Toto’dan ciddi yatırımlar aldık. Bu konuda Cumhurbaşkanımıza, vekillerimize, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Spor Toto’ya, il ve ilçe teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Trakya’da alınmamış, yapılmamış yatırımı bu 5 yıl içerisinde Keşan’a getirdik. Keşan’daki tüm yatırımlar bu günün parasıyla 100 milyonu aştı. Yüzme havuzumuz, 21 semt sahamız, kapalı spor salonumuzun yenilenmesiyle ciddi yatırımlar aldık. Keşan’ın kısa, orta ve uzun vadede sportif ihtiyaçlarını karşıladık.” dedi.

“KEŞAN BELEDİYESPOR ARTIK BASKETBOL LİGİNDE DE OYNAYABİLECEK”

Mustafa Helvacıoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: “Eksiklerimiz tabi ki var. Bir spor kompleksi daha Keşan’a lazım. İnşallah bir dahaki döneme gönül belediyeciliği olması halinde halkın teveccühü ile devam etmemiz halinde bir spor salonu ve çevresinde diğer branşlarda sporların yapılacağı bir tesis için çaba sarf edeceğiz. Şu an kapalı spor salonumuzda Amerika’da NBA liginde oynanan alt yapı zemininin malzemelerini döşüyoruz. Ahşaplar Amerika’dan geldi. Keşan Belediyespor artık basketbol liginde de oynayabilecek. Ahşap eksikliği nedeniyle oynayamıyorduk. Bu zeminde profesyonel ligde oynatmıyorlardı bizi. Şimdi Keşan’ı basketbolda da önemli bir yerde göreceğiz. FIBA standartlarında bir sahaya sahip olacağız. Keşan’ı liglerde basketbola da hazırlıyoruz. Burasını basketbol liginde oynanacak standartlara sahip bir hale getiriyoruz. Şu ana kadar amatör ligte oynuyorduk ama artık profesyonel ligde oynayacak hale getiriyoruz. Öte yandan bünyemize 2 çim biçme makinesi, 1 yol çizgi makinesi kazandırdık. Alınan 3 konteynerde soyunma odası olarak kullanılmak üzere İzzetiye Mahallesi’ndeki semt sahasına yerleştirildi.”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ