Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU, VATANİ GÖREVİNE GİDECEK GENÇLERİ UĞURLADI

HELVACIOĞLU, VATANİ GÖREVİNE GİDECEK GENÇLERİ UĞURLADI
  • 03.06.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bugün saat 13.30’da Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal Müdürlüğü binası önünde askere gidecek Keşanlı gençlerle bir araya geldi.

Helvacıoğlu, “Pırlanta gibi gençlerimiz hepsi asker, Türkiye’nin her yerine Haziran celbi ile onları askerliğe uğurluyoruz.” dedi.

Keşan Belediyesinin hazırlamış olduğu proje kapsamında askere gidecek olan gençler ile buluştuğunu belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Bu proje ile onları Peygamber ocağına uğurluyoruz. Kendilerine hayırlı teskereler dileriz. Vatani görevleri için askere gidecek olan evlatlarımızın coşkusunu paylaşmayı belediye olarak da bir vazife kabul ediyoruz. Haziran celbinde gençlerimizi askere uğurlayacağız. Askerlik erkek evlatlarımızın bir dönüm noktasıdır. Bir asker babası olarak ben de heyecanlıyım. Oğlum da 6 ay süre ile askerlik görevini yapıyor. Gençlerimizin, annelerinin ve babalarının duygularını da çok iyi anlayabiliyorum. Askerde hayatları boyunca anlatacakları hikayelere sahip olacaklar. Proje kapsamında gençlerimize asker çantası hazırladık. Bu projeyi ikinciye uyguluyoruz. Her celp döneminde bu projeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Askerlerimiz bu vatan, millet ve vazife uğruna canlarını feda etmeye hazır. Askerlerimiz görevlerini yerine getirdikçe milletimizi güvenli ve huzurlu olacaktır. Onlara hakkımız helal. İnşallah askerlerimiz hayırlı bir şekilde teskerelerini alıp ailelerinin yanına dönecekler. Mehmetçik ünvanlı onlara çok yakışacak. Ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Allah sağlıkla sevdiklerine bir an önce temenni ederken belediye başkanlığı adına kendilerine bir kez daha hayırlı teskereler diliyorum.”

Başkan Helvacıoğlu, daha sonra askere gidecek gençlerle hem sohbet etti ve gideceği yerleri öğrenerek kendilerine proje kapsamında hediye çantalarını verdi.

Askere gidecek gençler de Helvacıoğlu’na teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ