Reklam
Reklam

HEM KEŞAN BELEDİYESİNİ ELEŞTİRDİ HEM DE EĞİTİMSİZLİKLE BAĞDAŞTIRDI

HEM KEŞAN BELEDİYESİNİ ELEŞTİRDİ HEM DE EĞİTİMSİZLİKLE BAĞDAŞTIRDI
  • 14.08.2020
Reklam

İYİ Parti Edirne İl Başkanı İlker Demir, Saroz Körfezi’ndeki İtalyan Koyu ve Erikli sahillerinde çöp dağlarının oluşmasına dikkat çekerek, konuyla ilgili hem Keşan Belediyesini eleştirdi hem de eğitimsizlikle bağdaştırdı.

Saroz Körfezi’nde Türkiye’nin ‘Saklı Cenneti’ olarak bilenen bölgesi son zamanlarda çöp yığınlarıyla uğraşıyor. Bölgede bulunan İtalyan Koyu ve Erikli Sahili’nde yaşanan ziyaretçi akınlarının ardından büyük çöp alanları meydana geldi. Ziyaretçilerin bıraktığı çöpler çevre halkını ve bölgeye ziyarete gelen diğer kişilerin büyük tepkisine neden oldu.

Bölgede yaşanan çevre felaketine bir tepki de İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir’den geldi.

Yapılanın eğitimsizlik göstergesi olduğunu dile getiren Başkan Demir, “İnsanlar başkalarının haklarını hiç düşünmeden gasp ediyor. Birileri artık Dünya’da yalnız olmadıklarının farkına varmalı.” dedi.
Çevre temizliği konusunda eğitimin daha sıkı şekilde verilmesi ve küçük yaşlardan itibaren bir zorunluluk olarak insanlara aşılanması gerektiğini dile getiren İYİ Parti İl Başkanı İlker Demir, “Bazı konularda belli ki ülke olarak çok geç kalmışız. Daha fazla geç kalmadan gençlerimize çevre bilincini en zoraki bir gereklilik olarak aşılamalıyız. Eminim ki gençlerimiz ebeveynlerinin aksine ‘Dünya insanı’ olma işini çok daha güzel kavrayacaktır. Ayrıca onlar aldıkları eğitim ile büyüklerine örnek olarak çevre kirliliği ile mücadele edeceklerdir.” diye konuştu.
Saroz Körfezi’nin bölgenin ve Türkiye’nin en değerli alanlarından olduğuna dikkat çeken Demir, “Bilinmelidir ki Saroz Körfezi ülkemizin nadide bir parçası. Bunun farkında olmayan vatandaşlarımız ne yazık ki bu bölgede çöp alanlarının oluşmasına neden oldu. Çocuklarının yaşayacağı ülkeye ihanet etmekle kalmadılar aynı zamanda çevreye gelen diğer ziyaretçilerin de haklarını gasp ettiler. Maalesef eğitimsizlik her yerde kendini gösteriyor.” şeklinde konuştu.
Keşan Belediyesinin ayda bir çöp arabası göndermesinin bile bölgeye yeterli olacağına değinen İlker Demir, “Sayfiye yerlerimiz Keşan Belediyesine yakın olduğu gibi büyük bir bölümü Keşan Belediyesi mücavir alanına girmektedir. Ayda bir çöp arabası gönderse bu çirkin görüntülerin olmayacağı gibi çevremize olan sorumluğumuzu da yerine getirmiş olacağız.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ