Reklam
Reklam

HEM YIKACAK HEM DE PARAYI YAPANDAN ALACAK!

HEM YIKACAK HEM DE PARAYI YAPANDAN ALACAK!
  • 27.06.2019
Reklam

Keşan Küçük Sanayi Sitesi (KKSS)’nin 2018 yılı olağan mali genel kurul toplantısı bugün yapıldı.

Toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, KKSS Yönetim Kurulu Başkanı Salim Şevik, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ve sanayi esnafı katıldı.

Toplantıda konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, öncelikle sanayi sitesinin asfaltlanmasına konusuna değildi ve önceliğin doğal gaz alınıp alınmayacağına karar verilmesi olduğunu belirtti.

“BİRAZ SİZDEN BİRAZ BİZDEN!”

Laf olsun diye asfalt yapılamayacağını ve doğal gaz konusunda verilecek karardan sonra yapılmasının daha uygun olacağını kaydeden Helvacıoğlu, “O zaman hep beraber asfalt yaparız. Bütçe yapımız uygun olursa kredi yapımız da uygun olduğunda Keşan’da 50 kilometrelik asfalt yapmak istiyoruz. Bunun içinde sanayi sitemiz de olmalı. 4 kilometre asfaltlanacak yer var burada. Başkan ‘Paramız da var.’ dedi. Ama doğal gaz sorunu var diye durdurduk. Çünkü burası bir site ve site nasıl karar alacak. Bizden daha çok paranız var ben onu söyleyeyim. Biraz destek isteriz. Biraz sizden biraz bizden asfaltlarız.” dedi.

“HURDA İHALESİNE ÇIKACAĞIZ”

Hurdalar konusuna da değinen Helvacıoğlu, şöyle dedi: “Bu hurdaları bir satış formülü ile ekarte etmemiz lazım. Bizde de belediyenin hurdaları var. Hurda ihalesine çıkıp belediyenin hurdalarını satmak istiyoruz. Hem ekonomiye dönüşsün hem de çöplükten kurtulalım. Keşan etrafındaki yan yola bakıyorum. Orada da birtakım hurda araçlar başladı bırakılmaya, Keşan’ın vitrin yerine gözde yerine başladık arabalarımızı koymaya.”

“BEN YAPARIM DEVRİ BİTTİ, KİMSE İSTEDİĞİNİ YAPAMAYACAK”

TIR garajı hazırladıklarını ve her akşam Mehmet Gemici Cennet Bahçesindeki TIR parklarını önlemek için mücadele verdiklerini kaydeden Helvacıoğlu, “Bir kere ara yollar Keşan Belediyesinin. Burada cezai uygulama yapacağız TIR’lara. Her akşam TIR kovalıyoruz olmaz arkadaşlar. Keşan’da kural olacak, Keşan’da sistem olacak. 700 araca ceza kesilmiş, TIR ve normal araçlara. Her yere araç park etmek yok. Burası Keşan ben yaparım, benim partim, ben büyüğüm, ben zenginim, ben kaymakamım, ben Helvacıoğlu’yum, ben sanayi başkanıyım yok. Kimse istediğini yapamayacak, kuralları yapacak.” dedi.

SUNDURMALARA 12 BİN 100 TL CEZA, HEM DE YIKIM…

Keşan Küçük Sanayi Sitesinde yapılan işyerlerindeki sundurmalara da dikkat çeken Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Bir blok düşünün. Ortadaki bir blok sundurmasını yapıyor, yanlarını niye kapatıyorsun. Bir sistem kurulur ama yanlarını kapatayım, önünü kapatayım, aklım sıra bir dükkan kazanayım yok böyle bir şey. İmar buna izin vermez. Bunu başkanımla beraber tespit ediyoruz ve yıkma kararı alıyoruz.

Sanayi Sitesi 400 kişinin, hazinenin olsa imar barışından yararlan. Hazine yeri değil ki. Sen 400 kişinin bahçesine sundurma yapıyorsun, komşunun ticaretini engelliyorsun. Önce 12 bin 100 lira ceza kesilecek, sonra yıkılacak, yıkım parası da yapandan alınacak. Burada beni kötü polis olarak görebilirsiniz ama ben kanunu uygulamak zorundayım. Çünkü kanuna yasaya bakın, doğru olmayan işi belediye yaparsa, ben suçluyum!”

YAN YOLLAR YAPILACAK

Efes Yolu’ndaki yan yolların Karayolları’na ait olduğunu ve yapımının yarın kaldığını anımsatan Helvacıoğlu, “Sanayi girişi ve yan yollar için istekte bulundum. Proje hazırlanıyor, söz verdiler. Yakın zamanda bu projeyi inşallah sizinle de tartışır, sanayi girişi için çözüm üretiriz. Şu anda başkanımız kapan sistemi ile çözüm üretmiş. İnsanlarımız kurala uymuyor. Göz göre göre ters çıkıyoruz. Kaza olacak, öleceğiz. Orası giriş değil.” şeklinde konuştu.

BETONYOL YAPILACAK

Anafartalar İlkokulundan, Muammer Aksoy Caddesi ve Sanayinin üzerinden Mehmet Gemici Cennet Bahçesine kadar betonyol çalışmaları olduğuna ve proje hazırladıklarına işaret eden Mustafa Helvacıoğlu, “İhaleye çıkacağız. İller Bankası’ndan kredi alacağız.” dedi.

SALİM ŞEVİK’E TAVSİYEDE BULUNDU, GÖREVİ BIRAKMASINI İSTEDİ

Konuşmasının sonunda ise Helvacıoğlu, KKSS Yönetim Kurulu Başkanı Salim Şevik’in görevi gençlere bırakması temennisinde bulundu.

Kendisinin Keşan TSO’yu genç kadrolara bıraktığını vurgulayan Başkan Helvacıoğlu, şöyle konuştu: “Önümüzdeki dönemde veya dönemin içinde Salim başkanımızın da genç kadrolara, güzel güzel gençlere bırakır. Salim ağabeyi çok sevdiğim için söylüyorum. Ben nasıl Ticaret Odasını bıraktım iki genç kardeşimize, ikisi de mahcup etmiyorlar bizi, hakikaten çalışıyorlar. Salim ağabeye de böyle bir davranış yakışır. Yenilenerek güzel günlere, doğru gideriz. Onu rencide etmiyorum, onu övüyorum, ona plaketi de ben vereceğim inşallah bu davranışı yaparsa. Önümüzdeki dönem mi bırakır, 6 ay sonra mı bırakır, bırakmaz mı? Bu benim tavsiyem. Ona bırak demiyorum, ona git demiyorum, başımızın üstünde. Siz karar vereceksiniz. Benim Belediye Başkanı olarak da değil abi kardeş olarak tavsiyemdir. Mesaj değil. Kendisini bilir. Sanayinin gelişmesi için, biraz heyecanımızı gelmesi için. Belediyede güzel işler yaptı, yoruldu, dinamik bir yapıya kavuşması lazım.”

Toplantıda ayrıca, KKSS’nin net kârının 342 bin TL olduğu da açıklandı.

Toplantıda, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, KKSS Yönetim Kurulu Başkanı Salim Şevik de konuşma yaparken, sanayi esnafı da sorunlarını dile getirdi.

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ