Reklam
Reklam

HÜSEYİN ÇAKMAK, MÜZİK YAYINI YAPAN İŞLETMELERİN KARARA UYMALARINI İSTEDİ

HÜSEYİN ÇAKMAK, MÜZİK YAYINI YAPAN İŞLETMELERİN KARARA UYMALARINI İSTEDİ
  • 20.06.2019
Reklam

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çakmak, bugün yaptığı yazılı açıklamada; Keşan Belediyesi tarafından şehir içi ve şehir dışındaki umama açık müzik yayını yapan işletmelerin açılış-kapanış saatleri hakkında bilgi verirken, hem Keşan Belediyesi tarafından alınan kararı üzüntü ile karşıladığını belirtti hem de işletmelerden karara uymalarını istedi.

14 Aralık 2016 tarihinde yapılan Keşan Belediye Encümeni toplantısında, Keşan ve Saros Körfezinin turizmi ve ticareti açısından umuma açık müzik yayını yapan işletmelerin açılış-kapanış saatlerinde düzenleme yaptıklarını anımsatan Çakmak, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimin ardından göreve gelen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Belediye Encümeninin, esnaf odaları başkanlarının görüşü alınmaya gerek duyulmadan yeni bir düzenleme getirdiklerini belirtti.

Bu düzenleme sonucu şehir içinde müzik yayınlarının 24.00’te kesilerek, kapanış saatlerinin 01.00’e çekildiğini, şehir dışında müzik yayınlarının 01.00’de kesilerek, kapanış saatlerinin 02.00’ye çekildiğini bildiren Hüseyin Çakmak, şöyle dedi: “Keşan Esnaf Odaları, STK’lar ve 62.000 Keşan halkı ile Keşan Belediyemizi yöneteceğinin sözünü veren Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ve Encümeni böyle bir kararla Esnaf Oda Başkanlarımızı ve esnafımızı hayal kırıklığına uğratıp, üzmüştür.”

Konuyla ilgili odaya dilekçeler ile birlikte ilgili işletmelerin rahatsızlıklarını dile getirdiğini kaydeden Çakmak, bu konudaki hem esnaf hem de kendi görüşlerini Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na bildirdiklerini söyledi.

Oda Yönetimi olarak 17 Mayıs 2019 tarihli dilekçelerini Başkan Helvacıoğlu’na verdiklerini ifade eden Hüseyin Çakmak, “Yaz sezonunun başladığı ve turizmin hareketlendiği bu dönemde, Keşan Belediye Başkanlığı Encümeninin esnafı cezalandırır gibi aldığı kısıtlayıcı saat uygulama kararının zamansız olduğunu ve eski saat uygulamasının devam etmesini talep ettik.” dedi.

Çakmak, şöyle devam etti: “Ancak, Keşan Belediye Encümenimizin bizim dilekçemize istinaden yaptığı 27 Mayıs 2019 günü toplantısında, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 34. maddesi (h) bendi ile 2005-9207 işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmeliğin 33. maddesi gereğince Belediye sınırları (şehir içi-şehir dışı) ve mücavir alanlarımızda faaliyet gösteren umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin kapanış saatleri 02.00 olarak belirlenmesi aynı yönetmeliğin 38. maddesi gereği işyeri, müzik bitiş saatlerinin 02.00 olarak belirlenmesine karar verilmiştir.”

Hüseyin Çakmak, açıklamasının sonunda; tüm esnaftan Keşan Belediye Başkanlığı ve Encümeninin aldığı karar uymasını da istedi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ