Reklam
Reklam

İBA, AK PARTİ HÜKÜMETİNİN EDİRNE’Yİ YAPTIĞI YATIRIMLARI ANLATMAYI SÜRDÜRÜYOR

İBA, AK PARTİ HÜKÜMETİNİN EDİRNE’Yİ YAPTIĞI YATIRIMLARI ANLATMAYI SÜRDÜRÜYOR
  • 15.10.2020
Reklam

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti iktidarları döneminde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Edirne’ye 242 milyon TL’lik destek ve yatırım yapıldığını bildirdi.

İba, yaptığı yazılı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığının Edirne’ye önemli yatırımlar yaptığını belirtti.

Yurtlarda kalan öğrencilerin sorunlarını çözmek ve yatak sayısını artırmak amacıyla projelerin hayata geçirildiğini aktaran Belgin İba“Öğrenci şehri Edirne’mizde toplamda 6 bin 690 kişilik, 8 yeni yurt binası yapıp hizmete soktuk. Sadece yurt yapmakla kalmayarak gençlerimize, ailelerine yük olmadan üniversite eğitimlerini tamamlayabilmeleri için her türlü desteği verdik. Yıllarca protestolara konu olan üniversite harçlarını AK Parti olarak biz kaldırdık.” dedi.

“ÇOK SAYIDA SPOR TESİSİ AÇILDI”

Kent genelinde çok sayıda tesis ve merkezin hizmete açıldığını vurgulayan İba, şunları kaydetti: “3 gençlik merkezi, 4 spor salonu, 7 sentetik saha, 2 yüzme havuzu, 6 soyunma odası, 2 tenis kortu, 1 atletizm saha, 1 güreş eğitim merkezi, 1 havuz idari binası olmakla birlikte spor kulüplerimiz ve vatandaşlarımız için 27 yeni bina ve tesisi hizmete açtık.

Edirne’mizin spor alanında en büyük projesinin birinci etabı olan, ülkemizin en büyük olimpik yüzme havuzu tesisi Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hizmete açıldı. AK Parti, 2023 yılı vizyon projeleri noktasında Gençlik ve Spor Bakanlığımızca Edirne ilimize daha çok hizmetlerde bulunacağız. İlimize 1 kapalı spor salonu ve 1 stadyum kazandıracağız. Gençlerimizi spora teşvik ederek 2002 yılında lisanlı sporcu sayısı 2 bin 712 iken, 2020 yılında lisanslı sporcu sayısını 32 bin 512’ye çıkardık.”

BELEDİYEYİ ELEŞTİRDİ

İl Başkanı İba, Edirne Belediyesinin kentin sorunlarına çözüm bulamadığını iddia ederek, yaşanan duruma üzüldüklerini dile getirdi.

Edirne’nin trafik ve otopark gibi sorunları olduğunu savunan İba, şöyle devam etti:

“Edirne’nin tuvalet sorununu bile çözemediniz. En ufak bir yağmurda ‘kentimizin sokakları çamur, çukur içinde kalacak mı, evimizi su basacak mı?’ diye endişe ediyoruz. Edirne Belediyesi’ne ait, Buçuktepe’nin hemen altında bulunan ve yıllar önce inşaatına başlanan Atatürk Kültür Merkezi – Belediye Konservatuarı’nın hala kaba inşaat olduğunu görüyoruz.

Dile kolay bunca yıldır kaba inşaatın yüzde kaçı yapıldı? Yılan hikayesine dönen kültür merkezi inşaatı hiç inanmamamıza rağmen bugün bitse, yarın hizmete açılsa bile aradan geçen yılların hesabını vergisini ödeyen vatandaşımıza nasıl vereceksiniz? Yoksa 2024 yılında yine seçim vaadi olarak mı vereceksiniz? Halkın ödediği vergiler ile eski terminal arazisine yaptığınız belediye hizmet binasını yıktınız. Bunun hesabını Edirne halkına verdiniz mi?” 

“UZUNKÖPRÜ ATIKSU ARITMA TESİSİ İŞLETİLMEMEKTEDİR”

Uzunköprü Atıksu Arıtma Tesisi işletilemediğini iddia eden Belgin İba, “Söylediğimizin dimdik arkasındayız. Yine söylüyoruz AK Parti hükümetimiz tarafından yapılıp ve hizmete alınıp, CHP’li Uzunköprü Belediyesine devredilen Uzunköprü Atıksu Arıtma Tesisi işletilmemektedir.” diye konuştu.

Uzunköprü’de halen evsel atık suları ve lağım sularının büyük bölümünün Ergene Nehri’ne arıtılmadan direkt bırakıldığını ileri süren İba, “Siz ne Edirne’mizi ne de Uzunköprü’müzü yönetemeyeceksiniz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ