Reklam
Reklam

İBA, RAKAMSAL BİLGİLER ÜZERİNDEN PEKCANLI’YA YÜKLENDİ

İBA, RAKAMSAL BİLGİLER ÜZERİNDEN PEKCANLI’YA YÜKLENDİ
  • 29.09.2021
Reklam

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne’deki yurt kapasiteleri üzerinden TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ı eleştiren CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’ya rakamlar üzerinden karşılık verdi.

AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, Edirne merkezinde 900 civarında yurt için bekleyen öğrenci olduğunu belirtmesi üzerine, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı sayının bu rakamın çok üzerinde olduğunu söylemiş, Fatma Aksal sayı saymayı bilmiyor sanıyorum.” diyerek, bu sayının Edirne genelinde daha fazla olduğunu söyleyip, “Edirne genelinde en az 1000 öğrencinin yurt sorunu olduğu için bizzat Cumhuriyet Halk Partisi’ne geldi. KYK yapmadığınız sürece cemaatlere mi yönlendirecekler? Buralar üzerinden siyaset mi yapacaklar? Şu anki kapasiteler zaten ful.” şeklinde açıklama yapmıştı.

Pekcanlı’nın bu açıklamasına ise AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, rakamsal bilgilerle karşılık verdi.
İba, “Bir vekile çıkıp ‘sayı saymayı bilmiyor’ demek, ancak CHP’li Pekcanlı’ya yakışacak bir tavırdı zaten!” dedi.

Yatak kapasitesinin KYK’ya başvuran öğrenci sayısından fazla olduğunu ve 2002 yılından bu yana artış gösterdiğini kaydeden Belgin İba, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Şaşırdık mı? Hayır! Sayın Pekcanlı, gelin birlikte sayalım!

Edirne’mizde Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarımızdaki yatak kapasitesi: 10.154
Edirne’mizde KYK’ya başvurmuş öğrenci sayısı: 8.105

Devletimize başvurup da yerleştirilmeyecek öğrencimizin olmadığını basit bir matematik işlemiyle görebilirsiniz Sayın Pekcanlı! Hadi gelin bir basit matematik işlemi daha yapalım!

2002 yılında Edirne’mizdeki KYK yatak kapasitesi: 2.810
Bugün Edirne’mizdeki KYK yatak kapasitesi: 10.154

Çıkarma işleminin bize verdiği sonuca göre AK Parti Hükümeti döneminde yatak kapasitesi 7.344 adet artmış! Gelin matematiğe devam edelim! AK Parti hükümeti, Edirne’deki KYK yatak kapasitesini neredeyse 4 katına çıkarmış!

Fevzi Pekcanlı’nın hayali istatistikleri ile Sayın Vekilimize ve partimizin hizmetlerine yaptığı saygısızlıktır!
Algı operasyonudur.

Ezcümle: Edirne’mizin öğrencilerinin barınma sorunu yoktur. Biz devlet olarak öğrencimizin de velimizin de yararı için üstümüze düşeni yerine getiriyoruz! CHP’li Edirne Belediye yönetimini de şehir içi ulaşımı gibi birçok alanda aksayan vazifesini ifa etmeye davet ediyorum!”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ