Reklam
Reklam

İKAMETLERİNE YAKIN PAZARDA ARADIKLARINI BULAMADILAR

İKAMETLERİNE YAKIN PAZARDA ARADIKLARINI BULAMADILAR
  • 08.05.2021
Reklam

Ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da bugün halk ve semt pazarları açıldı, vatandaşların ikametlerine yakın pazardan alışveriş yapmaları da serbest oldu.

Keşan’daki yöneticiler, ilçemizde de  7 noktada Pazar açılacağı duyurmuş ve vatandaşları ikametlerine en yakın pazarlara gitmeleri konusunda uyarmıştı.

Keşan’da ilk kez denenen uygulama ise beklenen sonucu vermedi. Keşanlı pazarcı esnafı semt pazarlarını tercih etmedi ve tezgah açmadı. Pazarcı esnafı Keşan’da Cumartesi günleri kurulan Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki bölgeyi tercih etti. Semt pazarlarında ise birkaç tezgah açıldığı onların da tezgahlarının büyük bölümünü fide ve birkaç çeşit yeşillik aldığı gözlendi.

Özellikle Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde TMO Ofislerinin bulunduğu alanda kurulan ile Belkoop bölgesinde kurulan pazarlarda aradıklarını bulamayan vatandaşlar sitemize ulaşarak, mağduriyetlerini dile getirdi. Pazarlarda ağırlıklı fide tezgahı açıldığını, birkaç çeşit sebze bulunduğunu, meyve tezgahı ise hiç olmadığını belirten vatandaşlar, “İkametimizin yanındaki pazarlarda hiçbir şey yok. Tenceremizde fide mi kaynatacağız!” diye dert yandı.

Pazarcı esnafı semt pazarlarını tercih etmeyince, vatandaşlar da mecburen diğer Pazar ve manavlar ile marketlere yönelmek zorunda kaldı.

Öte yandan, Cumartesi pazarının kurulduğu kompleks için de ise her çeşit meyve ve sebze ile şarküteri ürünleri tezgahları süsledi. Her zaman olduğu gibi Cumartesi pazarı yine hareketlilik gösterirken, polis ve zabıta ekipleri de denetimlerini aralıksız sürdürdü.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ