Reklam
Reklam

İNŞAAT FİRMALARINDAN TEKLİF ALINMIŞ, SİGORTA DOSYASI HAZIRLAMIŞ

İNŞAAT FİRMALARINDAN TEKLİF ALINMIŞ, SİGORTA DOSYASI HAZIRLAMIŞ
  • 19.08.2020
Reklam

Çatısından beton parçası düşmesi sonucu hasar gören Beyendik TOKİ Konutları’ndaki binanın onarılması için Toplu Konut Daire Başkanlığından inceleme ekibinin beklendiği belirtildi.

Yaklaşık 20 gün önce Beyendik TOKİ konutlarında yaşanan olayda, çatıdan kopan beton parçaları, dış cepheye hasar vererek bina giriş kapısının önüne düşmüş ve ardından apartmanın ön kapısı da güvenlik önlemi amacıyla kapatılmıştı. Apartman sakinleri de binada bir çalışma yapılmadığı için yöneticilere sitemde bulunmuştu.

Apartman sakinlerinin binada herhangi bir çalışma yapılmaması nedeniyle tepki göstermesi üzerine açıklamada bulunan Beyendik TOKİ Site Yönetimi Başkanı Ömer Dibekli, 1 Ağustos 2020 tarihinde B1/14 blokta çatı altı beton çökmesi meydana geldiğini ve olayda kimsenin yaralanmadığını söyledi.

Çatıdan sarkan beton parçalarının vinç yardımı ile yerinden çıkarıldığını dile getiren Dibekli, binadaki tadilatın ise resmi prosedürlerin yerine getirildikten sonra yapılacağını kaydetti.

Toplu Konut İdare Başkanlığına hem telefonla hem de yazılı olarak bilgi verildiğinin altını çizen Ömer Dibekli, inşaat firmalarından teklif alındığını ve ortak alan sigortacıyla dosya hazırlandığını ifade ederek, son kararın ise Toplu Konut Daire Başkanlığından gelecek heyet tarafından vereceğini bildirdi.

malat

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ