Reklam
Reklam

İYİ PARTİ EDİRNE İL BAŞKANLIĞINDAKİ KAVGADA DARP EDİLDİKLERİ ÖNE SÜRÜLEN 2 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

İYİ PARTİ EDİRNE İL BAŞKANLIĞINDAKİ KAVGADA DARP EDİLDİKLERİ ÖNE SÜRÜLEN 2 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI
  • 11.03.2022
Reklam

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığında parti yöneticileri arasında çıktığı iddia edilen kavgada darp edildikleri öne sürülen İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya ve Merkez İlçe yöneticisi Ferhat Turan hastaneye kaldırıldı.

Kavgada darp edildikleri ileri sürülen Kaya ve Turan, ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Kavgayla ilgili İYİ Parti Genel Merkez Siyaset Akademisi Başkanı Mehmet Akalın, İl Başkanı Ekrem Demir ve İl Başkan Yardımcısı Tarık Aldeniz, ifade için Selimiye Polis Merkezi’ne götürüldü.

İDDİALAR REDDEDİLDİ

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada partideki kavganın Merkez İlçe Başkanı Kaya, İl Başkan Yardımcısı Aldeniz ve Merkez İlçe yöneticisi Turan arasında olduğu belirtildi.

Bazı iddiaların aksine Genel Başkan Yardımcısı Akalın ve İl Başkanı Demir‘in kavgayı ayıran taraf olduğu ifade edilen açıklamada, “Arbedede yere düşen Kaya, Akalın ve Demir tarafından kaldırılmıştır. Bu sırada ilçe binasında olanlar kapıları tekmeleyerek kırma girişiminde bulunmuştur. İl Başkanı Demir, Kaya‘yı ambulansa kadar indirmiştir.” denildi.

“HUSUMET YOK AMA SİYASİ TARTIŞMALAR VAR”

Edirne Belediyesinin İYİ Partili Meclis üyesi Necamettin Attay, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’in önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kaya’yı parti yöneticisi 3 kişinin darp ettiğini ileri sürdü.

Kaya‘nın hastanedeki tedavisinin sürdüğünü belirten Attay, “Arkadaşımızı partiye çağırmışlar, ‘Gel görüşelim.’ demişler. Husumet yok ama siyasi tartışmalar var. Sosyal medya üzerinde bazı tartışmalar vardı. Kaya ile görüştüm, durumu iyi. Genel Merkez’den arayanlar olmuş kendisini, onlarla görüşüyordu gördüğümde, tedbiren tutuyorlar.” diye konuştu.

Tedavisi devam eden Zafer Kaya da Turan ve kendisinin Akalın, Demir ve Aldeniz tarafından darp edildiğini ileri sürdü.

OLAY YARGIYA İNTİKAL ETTİ

Akalın, Demir ve Aldeniz, ifadeleri sonrası polis merkezinden ayrıldı.

İl Başkanı Demir, polis merkezinden çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, sürecin yargıya taşındığını belirtti.

Üzgün olduklarını ifade eden Demir, “Uzun süredir sosyal medya üzerinden saldırı vardı. Partimizi hain kişilerin emellerine bırakmayacağız. Ben çok fazla açıklama yapmak istemiyorum, yargıya taşındı. İddialar asılsız ve yanlıştır.” dedi.

Olayda adı geçen 5 kişinin de şüpheli/müşteki sıfatıyla ifadelerinin alındığı, savcının dosyayı ikmalen istediği öğrenildi. (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ