Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “ÇİFTÇİMİZ İÇİN BİR ŞEY YAPACAKSANIZ ŞİMDİ YAPIN, YARIN ÇOK GEÇ”

GAYTANCIOĞLU: “ÇİFTÇİMİZ İÇİN BİR ŞEY YAPACAKSANIZ ŞİMDİ YAPIN, YARIN ÇOK GEÇ”
  • 10.06.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, süt alım ve destekleme primlerinin arttırılmasını istedi.

Süt üreticisinin hayvanlarını kesmek zorunda kaldığını ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Süt üreticisi perişan. Pandemiden önce perişandılar, pandemiden sonra per perişan oldular. AKP, seçimden önce süt destekleme primlerini artırdı, seçimden sonra düşürdü. Çiftçimiz için bir şey yapacaksanız şimdi yapın. Bugün yapın, yarın çok geç. Süt hayvanları kesime gidiyor. Çünkü çiftçi zarar ediyor.” dedi.

COVİD-19 salgını sürecinden önce fiyatı 85 TL olan bir çuval süt yeminin şimdi ise 110 TL’ye satıldığını dile getiren  Okan Gaytancıoğlu, hayvancılığı ayakta tutabilmek için süt primlerinin 15 kuruştan en az 30 kuruşa, 1 litre sütün de en az 2 lira 70 kuruşa çıkarılması gerektiğini dile getirdi.

Destekleme primlerinin de zamanında ödenmesini isteyen Gaytancıoğlu, “Çiftçi seçim olsun, AKP’nin keyfi gelsin de desteklemelerimizi ödesin diye beklemek zorunda kalmasın artık.” diyerek, AKP’ye “Madem ‘yerli ve milliyiz’ diyorsunuz çiftçiye destek verin. Çiftçiye vereceğiniz destekler boşa gitmez. Aksine vatandaşlarımızın ucuz, kaliteli, sağlıklı beslenir.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ