Reklam
Reklam

İYİ PARTİ’Lİ KAYA: “EDİRNE’DE SINIR KAPILARI KAPATILSIN”

İYİ PARTİ’Lİ KAYA: “EDİRNE’DE SINIR KAPILARI KAPATILSIN”
  • 17.03.2020
Reklam

İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, corona virüsü önlemleri kapsamında, kentte Kapıkule başta olmak üzere Yunanistan ve Bulgaristan’a açılan sınır kapılarının tedbir amaçlı kapatılması gerektiğini söyledi.
Dünya genelinde yayılan corona virüsün Türkiye ile sınır komşuları Yunanistan ve Bulgaristan’da da görüldüğünü belirten İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Kaya, bu ülkelere açılan sınır kapılarının kapatılması gerektiğini kaydetti.

Komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan’da yüksek seyreden vaka artışlarına dikkat çeken Zafer Kaya, kentteki sınır kapılarının açık olmasının tedirginlik oluşturduğunu dile getirdi.

Yunanistan’da şimdiye kadar 352 vaka görüldüğünü, 4 kişinin hayatını kaybettiğini, Bulgaristan’da 67 vaka ile 2 ölüm olduğunu bildiren İYİ Parti’li Kaya, şöyle konuştu:
“Günlerdir corona virüsle uğraşıyoruz, özellikle Sağlık Bakanlığı yetkilileri canla başla mücadele ederek üstün başarı gösteriyorlar. Bu kapsamda Edirne’mizde de önlemler alınmıştır. Sevindirici olan bildiğimiz kadarı ile herhangi bir vakaya rastlanmamıştır ama şehrimizde Yunanistan ve Bulgaristan araçları cirit atmaktadır. Bilindiği üzere bu iki ülkede de corona virüs vakaları ülkemizden daha fazla var ve en önemlisi ölümle sonuçlanan durumlar var tabi üzücüdür bu durumlar. Henüz şehrimizde böyle bir vaka görülmemişken acilen sınır kapılarının tedbir amaçlı kapatılması gerekir. İş işten geçmeden bunu yapalım, her can değerlidir.” (DHA)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ